V pátém díle Scream se vrátí i Courteney Cox coby Gale Weathers

V pátém díle Scream se vrátí i Courteney Cox coby Gale Weathers

1.8.2020 11:02


Vedle šerifa Deweyho se v nejnovějším díle slavné slasherové ságy Scream vrátí i další důležitá postava. Courteney Cox si znovu zahraje reportérku Gale Weathers.


V roce 1996 uvedl hororový veterán Wes Craven (A Nightmare on Elm Street) do kin snímek Scream, kterým vzdal hold veškeré hororové tvorbě a povedlo se mu celý slasherový subžánr vtipně parodovat. Byť si ve filmu zahrála hvězdná Drew Barrymore (Batman Forever), její role vcelku brzy skončila a hlavní iniciativy se chopila trojice Neve Campbell (House of Cards), David Arquette (Once Upon a Time in Venice) a Courteney Cox (Cougar Town), jež pokračovala i v následujících třech epizodách, které Craven společně se scenáristou Kevinem Williamsonem nachystal. Poslední jmenovaná herečka si ve filmech zahrála postavu novinářky Gale Weathers, jež se postupně stane profesionální bojovnicí proti vrahům s maskou Ghostface. V prozatím posledním snímku Scream 4 z roku 2011 měla Gale patrně největší roli, není tedy divu, že se vrátí i v chystaném pátém díle.

Courteney se jako Gale ukázala ve všech dílech. Foto: Miramax

Gale v Courteneyině podání je druhou potvrzenou vracející se postavou, neboť již dříve studia Spyglass Media Group a Miramax potvrdila angažmá Davida Arquetta coby šerifa Deweyho. Vzhledem k tomu, že postavy Gale a Deweyho jsou od konce třetí epizody ve svazku manželském, není Galein návrat tak velkým překvapením. Zda budou postavy rozvedené, podobně jako je tomu u jejich hereckých představitelů, kteří spolu rovněž strávili pár let, prozatím není jisté, stejně jako návrat Neve Campbell. Scream 5 každopádně natočí dvojice Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett (Ready or Not), jež hodlá jít ve stopách zesnulého Cravena a scénář nachystali Guy Busick (Castle Rock) a James Vanderbilt (Murder Mystery) s pomocí scenáristy originálních filmů Kevina Williamsona. Datum premiéra prozatím stanovena nebyl, Miramax však doufá v uvedení v příštím roce.

Zvládne Scream 5 navázat na předcházející díly?Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře