Boj o Pedra Pascala: Seriál Last of Us má a bude mít přednost před Mandalorianem

Boj o Pedra Pascala: Seriál Last of Us má a bude mít přednost před Mandalorianem

24.2.2021 17:06


Pedro Pascal je horkým zbožím na trhu a nedávno se mu podařilo ukořistit novou roli, která ho může na pěkných pár let pořádně zaměstnat. Pascal se stane Joelem v seriálu Last of Us na motivy slavné videohry z roku 2013. Zdá se, že tento seriál bude pro herce důležitější než The Mandalorian.


Třetí řada seriálu The Mandalorian je prozatím naplánovaná na rok 2022, natáčet by se měla někdy v první polovině tohoto roku. Třetí sezóna by měla mít opět osm epizod. Herec Pedro Pascal ale už není hvězdou pouze jednoho seriálu, ale brzy se stane i hvězdou dalšího. Nikdo asi nemůže pochybovat o tom, že seriál Last of Us je hitem, který ho na pěkných pár měsíců pořádně vytíží.

V seriálové branži je takové nepsané pravidlo – jakmile se stanete hvězdou seriálu na jedné stanici, horkotěžko budete stíhat ještě další seriál, kde budete také hlavní hvězdou (zjednodušeně řečeno, když pomineme počet natáčecích dní a epizod dané řady). Jak je tedy možné, že se Pascal stal Joelem z Last of Us? A proč má tento seriál přednost před naším Mandalorianem?


To jsou otázky, které nás vedou zpět k létu 2020. Tehdy se totiž objevily první spekulace, že by Pascal mohl z role Mandaloriana odejít. Sám prý nebyl spokojený s neustálým nošením helmy, která je s Dinem Djarinem spjatá. Kauza ale nakonec utichla a je dost možné, že studio Disney vše pečlivě ututlalo. Teď totiž řeší už jeden velký průšvih s herečkou Ginou Carano, a kdyby se potvrdila i kauza s Pascalem, nejsme si jistí, jak by to Disney ustálo.

(Joel bude mít přednost před Djarinem. Bylo to rozhodnutí herce? Foto: Disney+, Sony)

Na každém šprochu pravdy trochu. Představte si, že jste šéf Disneyho. Streamovací stanice Disney+ vydělává právě díky Mandalorianovi. Dávalo by smysl se dobrovolně vzdát své hlavní hvězdy, aby hrála v konkurenčním seriálu na konkurenční stanici? Moc ne. A nevypadá to, že by Disney na takovéto podmínky vůbec přistoupilo či o nich alespoň přemýšlelo.

Přesto to tak je. Pascal bude hlavní hvězdou Last of Us a seriál bude mít přednost před Mandalorianem. Teď těžko říci, co přesně se děje za oponou. Možná už se nepočítá s tím, že by Pascal hrál Djarina v úplně každé scéně. Studio Disney s jeho účastí může počítat, ale převážnou část zvládne dublér. Pascal by si pak mohl zaskočit do studia postavu pouze nadabovat.

Z pohledu herce dává smysl, že ho spíš zajímá role, kde nebude jeho obličej po většinu stopáže skrytý či zahalený. Pascalovou první volbou tak mohl být Joel, jehož ztvárnění přeci jenom bude o něco lehčí než v případě Djarina. A možná s tím přišel za Disneym. Možná studio jen vyhovělo herci, protože i tak mohlo být natáčení druhé řady vyhrocené. Z nepotvrzených zvěstí víme, že Pascal byl nošením helmy frustrovaný a údajně to řešil i s vedením Disneyho.

Doufejme, že toto jsou jen dohady v žabomyší válce. Snad za pár týdnů nevyjde také informace, že Pascal opouští roli Mandaloriana. To by se nám seriál pěkně začínal sypat. A to by byla vzhledem k velice povedené druhé řadě škoda. Alespoň nás čeká seriál The Book of Boba Fett, který bude na druhou řadu Mandaloriana volně navazovat.

Co si o celé kauze myslíte vy?

Zdroj: Collider.com


Jít na The Mandalorian | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!