Čtyři řady pro Mandaloriana? Podle Giancarla Esposita je to prý reálné

Čtyři řady pro Mandaloriana? Podle Giancarla Esposita je to prý reálné

4.10.2020 17:55


Máme před druhou řadou, třetí je víceméně potvrzena. Otázka tedy zní, jak dlouho s námi námezdní lovec z Mandaloru bude? Giancarlo Esposito si rád povídá s novináři, a tak nám něco málo prozradil. Jedná se ovšem o jeho tip, nebo má informace přímo od Favreaua a Filoniho?


Herec Giancarlo Esposito prozradil, že počet sezón by se mohl v případě seriálu The Mandalorian zastavit na čísle čtyři. Podle herce je svět Star Wars velký a vždy je co prozkoumávat. To ostatně ukáže i druhá řada, která nás zavede na nevídaná místa. Podle samotného Esposita prý odpovědi na záhady dostaneme v řadě třetí a čtvrté.

Co to znamená? Zřejmě nás čeká celý balík nových záhad, kterých se dočkáme v dalších dílech. Odpověď na to, kdo je ve skutečnosti Baby Yoda, kde se vzal a jak se jmenuje, nemůžeme rozhodně očekávat hned v úvodu druhé řady. Pokud vůbec někdy tvůrci toto tajemství odhalí, tak to bude v pozdějších, možná finálních řadách.


Za seriálem ovšem stojí Dave Filoni, sám učedník George Lucase. A co se právě od samotného mistra naučil? Že vždy je dobré nechat okolo projektu tajemno delší dobu. Filoni to již ukázal třeba v animovaném seriálu Star Wars: The Clone Wars, kde nechal několik dějových linek nedořešených (některé ovšem byly neuzavřené neúmyslně, protože Filoni nemohl dokončit příběh tak, jak původně s Lucasem plánoval před odkoupením práv na Star Wars Disneym). V případě Star Wars: Rebels je to ale už jiný příběh.

(Čtyři sezóny? To podle nás zní férově. Foto: Disney+)

Tam Filoni dlouho dopředu věděl, že čtvrtá řada bude poslední, přesto nechal příběh otevřený pro většinu svých postav. Proč to udělal? Protože si moc dobře uvědomoval, jak jsou postavy oblíbené. A není nic lepšího než kolem všeho vytvořit velký rozruch, ke kterému se on či někdo jiný vrátí za pár let. Fanoušci budou doslova slintat po pokračování, až po letech uvidí své oblíbené hrdiny. Příběh Rebels v tu dobu skončil a o Povstalcích jsme jako fanoušci nepotřebovali vědět nic dalšího, ale příběh postav pokračoval a rozhodně bude pokračovat někdy v budoucnu v dalších projektech.

Tato strategie se zřejmě zdá býti úspěšnou. Ostatně něco podobného dělal i Lucas v prequelové a původní trilogii. A Filoni jako jeho učeň jde ve šlépějích svého mistra. Dave Filoni si bezesporu uvědomuje, jaký je aktuálně seriál The Mandalorian hit. A odpovědět na všechny otázky může být někdy nuda, takže není nic lepšího než dát seriálu úctyhodný konec, který ale úmyslně nechá ve vzduchu pár záhad, ke kterým se studio vrátí, až uzraje čas.

Musí se to ale udělat chytře. Když neodpovíte na nic, celý projekt pak působí směšně (zdravíme J. J. Abramse a jeho završení Skywalkerovic ságy). Najít správnou míru mezi přijatelně otevřeným koncem a zcela uzavřeným příběhem je někdy těžké. Mezi těmito dvěma termíny je velice tenká linie a pouze dobrý tvůrce dokáže převážit misky vah ve svůj prospěch. Uvidíme, zda to Filoni dokáže tady u našeho seriálu.

Kolik řad byste seriálu přáli vy? Spokojíte se se čtyřmi, nebo byste to riskli a dopřáli Filonimu třeba deset řad?

Zdroj: ComicBook.com


Jít na The Mandalorian | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!