I když nebyla potvrzena, čtvrtá řada seriálu Mandalorian se již chystá

I když nebyla potvrzena, čtvrtá řada seriálu Mandalorian se již chystá

3.6.2022 15:42


Máme po akci Star Wars Celebration a přinášíme vám poslední novinky ohledně seriálu The Mandalorian. Několikrát promluvil i Jon Favreau a Dave Filoni, kteří sem tam prozradili něco zajímavého. Jak funguje proces, když se oba rozhodnou použít původní postavu George Lucase?


Seriál The Mandalorian patří mezi prvotiny stanice Disney+ a čísla má po dvou sezónách stále skvělé. Není tedy divu, že se již příští rok dočkáme třetí sezóny. A ta nebude rozhodně poslední. Potvrdil to jeden z výkonných producentů seriálu Jon Favreau, který má aktuálně trochu volného času a ten věnuje psaním scénáře ke čtvrté řadě Mandaloriana.

Jeho kolega Dave Filoni je nyní plně vytížen seriálem Ahsoka, kde působí jako jeden z hlavních režisérů. Dokonce i na akci Star Wars Celebration si pouze na skok odskočil a následně se vrátil zpět k natáčení svého seriálu. Oba tvůrci jsou denně v kontaktu, kdy si vzájemně vyměňují poznatky a rady. Pakliže jde o původní postavu, kterou vymyslel Favreau, tak si z ní de facto může dělat, co chce. Pouze se Filoniho ptá na jeho názor a zda například postava A může udělat věc B a stále to bude v mantinelech Star Wars.


(Kolik řad bude mít Mandalorian? Čtvrtá je víceméně jistá. Foto: Disney+)

Pokud jde o postavu z animovaných seriálů Star Wars: The Clone Wars či Star Wars: Rebels, tak tam je konzultace s Filonim nevyhnutelná. Favreau ctí, že většinu nových postav z animovaných seriálů stvořil právě Filoni. Jsou to de facto jeho postavy, a proto bych o nich měl rozhodovat právě Filoni. Když ovšem tvůrci chtějí do seriálu zakomponovat nějakou původní postavu George Lucase, je to hned o to těžší.

Nejsou to jejich postavy, nestvořil je ani Favreau a ani Filoni. Starým postavám je tedy nutné věnovat speciální péči, protože nikdo nechce pošlapat dílo George Lucase. Pokud jde tedy například o Luka Skywalkera, tak se řeší každá jeho věta či pohyb. Vše musí být v souladu s Georgeovou vizí. Proto byl k natáčení seriálu The Book of Boba Fett přizván například i Mark Hamill, se kterým se další směřování Luka taktéž konzultuje.

Je hezké, že tvůrci mají k postavě takový přístup. Když si vzpomeneme na Epizodu VIII, tak je to obrat o 180 stupňů. Tam si totiž režisér Rian Johnson dělal s postavou Luka, co chtěl. Věděl, že Mark Hamill nesouhlasí s jeho vizí, nicméně nebral jeho názor příliš v potaz. Teď se situace zcela obrátila. A studio moc dobře ví, proč Hamilla nyní poslouchá.

Zdroj: ComicBook.com


Jít na The Mandalorian | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře