Prvního dílu třetí řady jsme se dočkali dříve, než jsme čekali

Prvního dílu třetí řady jsme se dočkali dříve, než jsme čekali

27.1.2022 8:30


Třetí řada seriálu The Mandalorian dorazí v průběhu roku 2022. Jenže všichni správní fanoušci ví, že onoho začátku nového příběhu jsme se dočkali již včera. A to bez servítek. Mandův příběh pokračuje a tvůrci úplně kašlou, zda se vysílá onen příběh v jednom či druhém seriálu.


Tak toto čekal málokdo z nás. V seriálu The Book of Boba Fett jsme se nečekaně dočkali celé jedny epizody bez samotného Boby a místo toho se celý díl soustředil pouze na Dina Djarina. Příběh navazoval na ukončenou druhou řadu, takže teď už konečně víme, co se stalo s naším nejoblíbenějším námezdním lovcem.

I když se bezesporu jednalo o výtečnou epizodu, na chvíli se musíme zastavit a zamyslet se, zda je v hodné, aby takový díl mapující bez debat důležité události byl výplní jiného seriálu. Pokud tu máme fanoušky pouze seriálu The Book of Boba Fett, kteří nikdy neviděli ani jednu epizodu Mandaloriana, tak tam se není o čem bavit. Nedokážeme si představit jejich zmatenost a možná i ověřování na Disney+, zda vůbec sledující ten správný seriál.


Tato epizoda je čistým začátkem nového příběhu Mandaloriana a stane se v ní tolik zásadních věcí, že nás malinko mrzí, že již na ně nedojde právě v seriálu o Mandalorianovi. Dave Filoni a Jon Favreau nám tak vysílají jasnou zprávu, že pokud se chceme chytat v tzv. (a pouze fanoušky nazvaném) Filoniverse, musíme zkrátka sledovat všechny hrané projekty bez výjimky (nebo alespoň ty, co mají oba pánové na starosti, pozn. red.).

Pro fanoušky obou seriálů, kterých, řekněme si to narovinu, je většina, se jedná o skvělou epizodu. I tak to ale malinko škodí oběma seriálům, protože se nemůžeme zbavit dojmu, že toto měl být oficiální začátek třetí řady Mandaloriana. Navíc i tak zkrácený Bobův seriál přišel o jednu legitimní epizodu. I ve druhé řadě Manda sehrál Fett důležitou roli, ale vždy jsme tu měli Dina Djarina a integrita seriálu nebyla narušena. Epizoda The Return of Mandalorian je netající se reklamou na třetí řadu Manda. Prodleva mezi druhou a třetí řadou je delší, než jsme čekali. Tvůrci nám tak chtěli dát alespoň něco, abychom na Djarina a jeho příběh nezapomněli.

(Začátek v galaktickém masokombinátu byl úžasný. Foto: Disney+)

Samotný díl pečlivě rozebereme v postřezích, nicméně alespoň rychle nastíníme, co jsme se dozvěděli a co má dopad na seriál The Mandalorian. Din Djarin zcela neovládá temný meč a je bezesporu nutný další výcvik. Sám zřejmě není v úplně nejlepší psychické pohodě, a i když to není na první dobrou vidět, jeho vazba na Grogu je silnější, než sám čekal.

Ten, kdo získal Temný meč v boji, má nárok i na pomyslný trůn Mandaloru. Konečně se tak vysvětluje, proč Bo-Katan Kryze, která jinak má všechny předpoklady a vlohy k vládnutí, nebyla správným vůdcem. Meč ji byl darován Sabine Wren. Bo-Katan po Velké čistce po zlém zjistila, že na starých báchorkách je něco pravdivého a je to právě ona, která je nepřímo zodpovědná za pád své planety.

Gideon byl odevzdán do rukou Nové Republiky. Djarin věří, že si s ním Senát poradí. Zde se otvírá spoustu nových a neprobádaných dveří. Jednak konečně můžeme poznat Novou Republiku a její fungování, o které jsme mimochodem byli sprostě okradeni v sequelové trilogii, taktéž je tu možnost pro nějaké politické intriky. Gideon ve vězení nepobude určitě dlouho, a tak by nebylo na škodu zjistit, že i Novou Republiku svírají problémy té staré – úplatky, korupce a nespravedlnost.

O Razor Crest jsme definitivně přišli. Být námezdním lovcem a odskočit si na kšeft v hromadné galaktické dopravě zřejmě nepůjde, a tak si Mando obstará starou N-1 stíhačku, na kterou si všichni vzpomínáme hlavně z Epizody I. Loď je to parádní a těch spoustu vychytávek Mandalorian jistě využije. Na druhou stranu je (opět) pro námezdního lovce nepraktická. Loď nemá téměř žádný nákladní prostor, takže v tuto chvíli netušíme, kde Mando bude převážet své oběti / náklad / věci pro námezdní práci.

Takto bychom mohli pokračovat i dál, ale to nejlepší si necháme do postřehů na webu The Book of Boba Fett. Nás ale nyní zajímá váš názor. Třetí řada svým způsobem nečekaně dorazila už nyní a část důležitého příběhu byla odvyprávěna v jiném seriálu. Vadí vám to? Ať už kvůli Mandově seriálu a jeho příběhu tam a vlastně i kvůli Bobovi, který tak přišel o celou epizodu, ve které nebyl ani na sekundu.


Jít na The Mandalorian | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!