Seriál The Mandalorian pomůže poodhalit vznik Prvního řádu a v čem se Mandalorian liší od Boby Fetta?

Seriál The Mandalorian pomůže poodhalit vznik Prvního řádu a v čem se Mandalorian liší od Boby Fetta?

11.9.2019 17:30


Jon Favreau a Dave Filoni se rozpovídali o seriálu a zdůraznili například hlavní rozdíl mezi oblíbeným Bobou Fettem a jejich Mandalorianem. Zároveň oba pánové naznačili, že jejich seriál poodhalí vznik Prvního řádu. Show se zřejmě nebude na toto téma zaměřovat, ale pouze něco málo naznačí.


Seriál The Mandalorian se zaměří na dobu mezi Epizodou VI a VII. Toto třicetileté období nebylo ještě v kánonu Star Wars ani zdaleka prozkoumáno. Nacházíme se v éře, kdy padlo Impérium, ale ještě nevznikl První řád. Tvůrce Jon Favreau společně s Davem Filonim vidí vše trochu komplikovaně. I když Povstalci vyhráli, galaxie je velká. Obnova Nové republiky může a mohla trvat několik let.

Impérium volně operovalo po celé galaxii, pád Imperátora a zničení druhé Hvězdy smrti neovlivnilo všechny generály a vojáky. A právě i toto téma bude prozkoumáváno v našem novém seriálu. Herec Giancarlo Esposito si v show zahraje Moffa Gideona. Právě on by nám měl pomoci pochopit, jak funguje padlé Impérium po smrti Sheeva Palpatina.


(Mandalorian se postaví i Trandoshanům. Foto: Disney)

Dave Filoni a Jon Favreau také potvrdili, že seriál se nebude detailně zabývat Povstalci, Odbojem, Impériem a Prvním řádem. Ale tyto frakce jsou součástí celého universa. A právě vznik Prvního řádu je téma, které bude v seriálu oprášeno. Zatím se ale neví v jak velkém měřítku. Primárně se show bude zaměřovat na temný pouliční život a historii a zvyky Mandalorianů.

Spousta diváků přirovnává Mandaloriana, hlavního hrdinu, k námezdnímu lovci Bobovi Fettovi. Favreau ale upozorňuje, že jeho postava je zcela jiná. Mandalorian je totiž skutečný Mandalorian. Díky němu poznáme právě historii planety, zvyky místních obyvatel a tak dále. Boba byl pouze klonem a neměl s planetou Mandalore tak silné pouto. Podobná helma je pouze odkazem na již zmíněnou planetu, nikoli na slavného námezdního lovce, který je u fanoušků tak oblíbený.

Mandalorian navíc bude mít svůj vlastní kodex, někdy bude chtít udělat správnou věc, ale kvůli plnění povinností námezdního lovce to někdy nebude možné. Tím samozřejmě nechceme říci, že Mandalorian bude dobrák od kosti, ale zřejmě půjde o komplikovanou postavu, která ví, co by měla udělat, ale aby přežila v prolhané a nebezpečné galaxii, musí občas dělat i něco hodně špatného.

Jak moc se zatím těšíte na seriál?

Zdroj: ComicBook.com (článek 1, článek 2, článek 3)


Jít na The Mandalorian | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!