Seznam režisérů podílejících se na druhé řadě. Kdo přibyl a naopak kdo z velkých hvězd chybí?

Seznam režisérů podílejících se na druhé řadě. Kdo přibyl a naopak kdo z velkých hvězd chybí?

26.9.2020 16:20


První řada seriálu The Mandalorian se mohla pochlubit poměrně nadanými a zkušenými režiséry, kteří se podíleli na jeho vývoji. Dokonce celá jedna epizoda dokumentárního speciálu Disney gallery byla věnována režisérům. Kdo se tedy postaral o jednotlivé díly druhé řady?


Největší rozdíl oproti první řadě je ten, že hlavní tvůrce celého seriálu Jon Favreau, který během první sezóny pouze dohlížel na natáčení, se tentokrát v řadě druhé postavil přímo za kamery. Favreau pro nás tedy připravil a naservíruje nám jednu epizodu. Dále mu vypomáhal jeho kolega Dave Filoni, který se v řadě minulé postaral o první a pátý díl.

Kromě Filoniho se na režisérské křeslo vrací Rick Famuyiwa (epizody: The Child a The Prisoner) a Bryce Dallas Howard (epizoda: Sanctuary). Naopak mezi režiséry chybí Deborah Chow a Taika Waititi. První jmenovaná aktuálně připravuje seriál o Obi-Wanovi, takže zřejmě byla tímto projektem plně vytížena již od začátku roku 2020. Je zodpovědná za celou sérii, takže ji Favreau zřejmě nechtěl více zatěžovat.


(Tvůrci a herci u kulatého stolu. Foto: Disney)

Taika Waititi byl jedním z nejzkušenějších režisérů v první řadě, který se na seriálu podílel. Jeho úloha je ovšem nyní u konce. Waititi si nadaboval i droida IG-11, který na konci minulé řady zemřel. Místo něj ale Favreau s Filonim sehnali adekvátní náhradu. Přizvali totiž ke stolu Peytona Reeda, kterého si můžeme pamatovat jako režiséra prvních dvou Ant-Manů od Marvel Cinematic Universe.

Reed je již ostříleným režisérem studia Disney. Úplným nováčkem je tak Robert Rodriguez, který na sebe v poslední době nejvíce upozornil snímkem Alita: Bojový Anděl z roku 2019. Ten ještě pro Myšáka zatím nepracoval. O jeden díl se také postará herec Carl Weathers, který v seriálu hraje Greefa Kargu. Weathers údajně vypomáhal už i při první řadě, ale jednalo se o neformální spolupráci.

Když si to tak sečteme, máme tady celkem sedm režisérů na osm epizod. Jeden režisér si tak střihne dvě epizody. Jde rozhodně o zajímavou skupinu tvůrců, takže se určitě máme na co těšit. Uvidíme, zda se v téměř potvrzené třetí řadě vrátí všichni jmenovaní, nebo Favreau s Filonim zase tým malinko obmění.

Jste spokojení s výběrem režisérů pro druhou sezónu?

Zdroj: ComicBook.com


Jít na The Mandalorian | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!