Třetí řada je již oficiálně potvrzena a začne se natáčet ještě před koncem roku 2020

Třetí řada je již oficiálně potvrzena a začne se natáčet ještě před koncem roku 2020

18.10.2020 16:08


Zatímco některé seriály mají stále potíže s natáčením kvůli koronaviru, The Mandalorian mezi ně rozhodně nepatří. Jon Favreau nyní osobně potvrdil, že s třetí řadou počítá a první klapka padne ještě před koncem roku. Covid necovid, Favreau si je jistý, že vše zvládne.


Jon Favreau pro server Variety potvrdil, že s třetí řadou máme rozhodně počítat. Zřejmě se jí opět dočkáme v říjnu příštího roku, tudíž natáčení musí začít nejpozději začátkem roku 2021. Favreau ovšem začne ještě koncem tohoto roku. Ať se bude pandemie spojená s koronavirem vyvíjet jakkoliv, Favreau se svým týmem je maximálně připravený.

Jak je to možné? Tak za prvé se natáčí především v interiérech, kde je omezený počet lidí a riziko nákazy je tu mnohem menší, než kdyby štáb musel využít exteriéry a denně se pohybovat po lokacích obydlených mnoha lidmi. O způsobu, jak se první a i druhá řada natáčela, jsme psali již několikrát. Navíc na place údajně nikdy není až tolik lidí. Stále se jedná o seriál a produkce je menšího rozsahu. Kromě toho jsou týmy pečlivě odděleny. Jedna parta je přímo na place, druhá ve vedlejší místnosti a třetí se stará o tzv. The Volume neboli pohyblivou zeď. Bezpečnostní podmínky lze tedy podle Jona Favreaua dodržovat poměrně snadno.


(Zatím to vypadá, že všechno šlape podle plánu. Foto: Disney+)

Většina postav v seriálu má stejně masku či helmu, takže prevence proti nákaze je tu dodržována, i kdyby o to tvůrci explicitně nestáli. Favreau tak nevidí jediný důvod, proč by se v natáčení nemohlo pokračovat podle plánu. Sám přiznal, že na dnešní době je skvělé to, že už i seriály dokážete točit ve velkém stylu. To, co byste před lety mohli provést jen ve filmech, můžete dnes dělat v show na pokračování. Stanice vám to umožní a rozpočet vám to dovolí.

Jon Favreau se přesto přiznal, že by se nebránil, kdyby Disney chtělo Dina Djarina využít i pro filmy, ale podle jeho slov není kam spěchat. Zřejmě by to nevadilo ani Pedru Pascalovi. A pamatujete na ty zvěsti, že Pascal odešel z natáčení druhé řady a má špatné vztahy s Disneym? Údajně to až tak horké není. Pravdou je, že během druhé řady Pascal strávil v kostýmu o mnoho více času než při natáčení první řady.

Je dobře, že tu dnes máme alespoň jeden tým, který se nebojí natáčet za těchto podmínek a přinese nám novou řadu každý rok?

Zdroj: ComicBook.com (článek 1, článek 2)


Jít na The Mandalorian | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!