Bo-Katan Kryze

Bo-Katan Kryze

Katee Sackhoff Sezóny 1 2020 - 2020


Právoplatná vládkyně Mandaloru, která se opět snaží o osvobození své planety a získání temného meče zpět.

Bývalá členka Úmrlčí hlídky během Klonových válek, která sloužila pod Pre Vizslou. Když se ale ten spojil s bývalým sithským lordem Maulem, Bo-Katan opustila Úmrlčí hlídku a postavila se proti ní a Vizslovi. Bo-Katan byla následně svědkyní vraždy své sestry a dosavadní vévodkyně Mandaloru Satine Kryze. Ovšem to nebyl jediný temný den pro jinak neutrální Mandalore, následně po pádu Republiky planetu obsadilo Impérium.

To dalo vládu Garu Saxonovi, který měl mandaloriany přesvědčit, že sloužit Impériu je vlastně dobrá věc. Celá planeta byla rozvrácená rozdílnými názory, až se jednoho dne objevila Sabine Wren a spojila se právě s Bo-Katan. Společnými silami vypudili Gara Saxona a planetu opět osvobodili. Impérium ovšem vrátilo úder tvrdě a během Čistky, důležitým milníkem v historii Mandaloru, zemřela spousta mandalorianů.

Právě v té době Bo-Katan ztratila rodinné dědictví, temný meč, který si pro sebe ukořistil jeden z imperiálních vládců Gideon. O několik let později na Bo-Katan narazí Din Djarin. Ten se od ní dozví, že Bo-Katan stále usiluje o znovu osvobození Mandaloru a poražení zbytku padlého Impéria. Zároveň ovšem jde Kryze i o temný meč, který nedopatřením ztratila.

Více o minulosti postavy Bo-Katan Kryze se dozvíte zde.