Doktor Pershing

Doktor Pershing

Omid Abtahi Sezóny 2 2019 - 2020


Klonovač, který se snaží vytvořit něco zcela unikátního a také nebezpečného. Chce naklonovat citlivého jedince na Sílu.

Doktor Pershing je vědec, který slouží padlému Impériu. Sám se především zajímá o klonovací proces, od Impéria dostal velice specifický úkol. Pershing zpočátku pracoval pro Klienta, který operoval na planetě Nevarro. Ten ostatně dal úkol námezdnímu lovci Dinu Djarinovi přivést velice cennou zásilku z Arvaly-7, Dítě citlivé na Sílu.

Když to Djarin udělal a přivedl Baby Yodu zpět na Nevarro, Pershing ihned odebral Dítěti krev. A to z jednoho důvodu. Jelikož je Dítě citlivé na Sílu, má v sobě určitý počet midi-chlorianů. A to je to, co doktor Pershing chce. Ostatně ten pracuje na velice utajovaném projektu, o kterém ví málokdo v padlém Impériu. Když se Djarin vydává zachránit Dítě ze spárů Impéria, zjistí, že Pershing byl možná jedním z těch, který usiloval o to, aby Dítě nezemřelo.

Djarin tak nechává Pershinga žít, zatímco zbytek imperiálních jednotek včetně Klienta zemře jeho rukou. Doktor Persing je ovšem posléze přidělen pod samotného Moffa Gideona, pro kterého dělá opět zajímavou prácičku. Má opět na starosti klonovací proces. Zatím přesně nevíme, koho klonuje, ale nejspíše se jedná o samotného císaře Sheeva Palpatina, který je již devět let po smrti. Ještě by to mohl být budoucí nejvyšší vůdce Snoke.