Gideon

Gideon

Giancarlo Esposito Sezóny 2 2019 - 2020


Moff Gideon přijíždí na planetu Nevarro, když vidí, jaký svinčík tu za sebou nechali bývalí imperialisté, kteří nezískali cennou zásilku pro Impérium.

Moff Gideon sloužil jako voják Impéria, posléze se ovšem vyšplhal v imperiálním žebříčku až na maršála, následně se z něj dokonce stal moff. Toto označení znamená, že Gideon měl na starost určitou část galaxie, která spadala pod jeho správu. V jeho ansámblu jsou kromě klasických stormtrooperů třeba také deathtroopeři, speciální vojáci Impéria.

Když se rozpadlo Impérium, nutně to neznamenalo jeho konec. Impérium fungovalo i tak, problém byl v tom, že Imperátor nikdy nezvolil svého nástupce, a tak jednotliví admirálové a moffové spolu začali soupeřit, kdo by z nich mohl usednout na zdánlivě přitažlivý trůn. Samozřejmě tento boj netrval věčně, postupně to vedlo k zániku větší části Impéria, přesto v galaxii i po bitvě o Endor existovali bývalí imperialisté, kteří se mezi sebou dokázali dohodnout.

Mezi nimi je i samotný Gideon, který je povolán na planetu Nevarro, když viděl, že to místní imperialisté nezvládají. Ti měli získat Baby Yodu, stvoření velice citlivé na Sílu. To se jim ovšem nepodařilo a Mandalorian nadělal na planetě velkou paseku. Když už to nešlo přehlížet, objevuje se na scéně právě moff Gideon, který se sem vypravil, aby sjednal pořádek a ukázal všem, že síla Impéria v galaxii stále něco znamená.