Klient

Klient

Werner Herzog Sezóny 1 2019 - 2019


Imperiál, který se usídlil na Nevarru, kde se svými jednotky chce ukořistit dítě citlivé na Sílu, za kterým posílá kupu námezdních lovců.

Záhadný imperiál, který i po pádu Impéria zůstal věrný říši, které stále slouží, nebo alespoň jeho zbytku. On a jeho imperiální jednotky se usídlí na planetu Nevarro. Jejich cílem je získat záhadné dítě, které je velice citlivé na Sílu, a mohlo by přivést padlému Impériu zašlou slávu. Jenže dítě je v zajetí na planetě Arvala-7. A Klient nemá k dispozici tolik vojáků, aby zásilku získal sám.

Proto posílá hned několik námezdních lovců, aby dítě získali. Většinou ale neúspěšně. Greef Karga dohodí Mandalorianovi tuto dobře placenou zakázku. Mandalorian dostává jako zálohovou platbu beskar, velice vzácný kov, kterému dokáže odolat i střela z blasteru. Mandalorian následně dítě skutečně získá a vrací se zpět na Nevarro, kde Baby Yodu padlému Impériu předává.

Následně si ale vše rozmyslí, Baby Yodu ukradne a imperialisty pobije. Klient ovšem přežije, který následně na Mandalorianovu hlavu vypíše tučnou odměnu. Mandalorian se po nějakém čase vrací zpět na Nevarro, protože si je vědom, že musí všechny imperialisty zlikvidovat, jinak mu nedají nikdy pokoj. Při finální konfrontaci je Klient zabit, nikoliv ale Mandalorianem, ale moffem Gideonem, který přišel uklidit svinčík, který za sebou Klient zanechal.