Peli Motto

Peli Motto

Amy Sedaris Sezóny 2 2019 - 2020


Vedoucí Hangáru 3–5, která pomáhá Dinu Djarinovi na Tatooinu, když se tam námezdní lovec vydá.

Peli Motto šéfuje Hangáru 3–5 v Mos Eisley na Tatooinu. Právě tam se vydá i námezdní lovec Mandalorian, který chce na gangsterské planetě ovládanou Huttským kartelem sehnat práci mimo Cech námezdních lovců, kteří na něj vypsali odměnu. To se mu nakonec povede, když se se začátečnickým námezdním lovcem vydá ulovit nebezpečnou Fennec Shand.

Brzy se ovšem tento nováček obrátí proti Mandalorianovi a do konfliktu je nechtěně připletena i Peli Motto, která v té době hlídala malého Baby Yodu. Din Djarin si uvědomí, že Peli Motto je spolehlivá a může s ní počítat i do budoucna. Když tedy vyrazí na Tatooine podruhé, vydá se ji rovnou navštívit. Peli ho navede do města Mos Pelgo, kde může najít ztraceného mandaloriana.

Když se Din Djarin vrátí ze své nebezpečné výpravy z útrob krayského draka, hodlá Tatooine opustit. Ještě předtím ale získá od Peli Motto dobrý typ, kde by mohl najít skutečného mandaloriana (ostatně Cobb Vanth v Mos Pelgu byl pouze podvodníkem). Ovšem za tuto cennou informaci musí zaplatit tím, že jeden ohrožený druh bude muset přepravit přes půlku galaxie a nepoužít světelnou rychlost. Tento typ od Peli Motto opravdu stál za to.