Zbrojařka

Zbrojařka

Emily Swallow Sezóny 1 2019 - 2019


Zbrojařka mandalorianů na Nevarru, kteří se na planetu vydali po velké Čistce způsobenou Galaktickým Impériem.

Po Čistce na planetě Mandalore způsobenou Impériem zbytek mandalorianů žije všude možně po galaxii, kde se schovávají. Jednu takovou sektu vede Zbrojařka na Nevarru, kde žijí mandaloriané uctívající staré zvyky. Jedním z nich je, že si nikdy nesmí před nikým sundat helmu. Zbrojařka je také ta, která pomáhá Dinu Djarinovi ukovat zbroj z beskaru, extrémně pevného kovu.

Když Djarin vymýtí imperiální jednotky na Nevarru, mandaloriani se stávají snadným cílem a musí z planety pryč. Djarin se ovšem za nějaký čas na planetu vrátí a právě narazí na Zbrojařku, která mu dá tejný úkol. Jelikož ví, že mandaloriani byli zabiti především kvůli ochraně Baby Yody, Djarin dostane úkol dopravit Dítě za jediema. Jenže kde hledat tyto kouzelníky, když už téměř žádní nejsou? Zbrojařka Djarina navede.

Následně Djarinovi slíbí, že se postará o zbytek imperiálních jednotek. Zatímco tedy Djarin, Baby Yoda, Greef Karga a Cara Dune utíkají, Zbrojařka se utká se stormtroopery. Chvíli vidíme, jak s nimi bojuje a vítězí. Aktuálně nám její stav není známý. Je dost možné, že padla rukou stormtrooperů, přesto tu existuje možnost, že stále žije.