Seznamte se s Kahhori, nejnovější superhrdinkou ze seriálu What If…?

Seznamte se s Kahhori, nejnovější superhrdinkou ze seriálu What If…?

10.3.2023 14:49


Ve druhé řadě seriálu What If…? se setkáváme s novou superhrdinkou Marvelu, Kahhori. Jaký bude její příběh a čím se epizoda bude zabývat, se dozvíte v následujícím článku.


Animovaný antologický seriál What If…? převrací scénáře MCU, nečekaným způsobem převypráví slavné události z filmů a vytváří multivesmír nekonečných možností. Tyto možnosti se ve druhé sérii dále rozšiřují, protože studio Marvel představuje nové příběhy a nové superhrdiny MCU. Jedna taková superhrdinka je Kahhori, nová postava od Marvelu.

V epizodě, kde bude postava Kahhori uvedena, se příběh bude zabývat tím, co by se stalo, kdyby Tesseract spadl na Zemi a přistál v suverénní konfederaci Haudenosaunee před kolonizací Ameriky. Tesseract začíná žít novým životem a novou mytologií, proměňuje jezero v bránu ke hvězdám a vede Kahhori, mladou ženu z kmene Mohawků, na výpravu za objevením její moci. Epizodu napsal Ryan Little a pro zajištění kulturní autenticity vznikla v úzké spolupráci s příslušníky národa Mohawků, jako je historik Doug George a odbornice na jazyk Mohawků Cecelia Kingová. Epizoda se odehrává v jazyce Mohawků a vychází z historie regionu Akwesasne na území dnešního státu New York.


Doug George se těší, až diváci epizodu uvidí.

Epizoda vypráví pozoruhodný příběh z pohledu původních obyvatel – Mohawků, který je skutečně jedinečný a historický a poskytne divákům nový, náročný a zábavný pohled na první národy této země. Příběh je dramatický, postavy plně realizované a akční sekvence jsou dechberoucí. Epizoda je výjimečná ještě v jednom ohledu – vznikla za úplné spolupráce Mohawků, od dialogů až po dekorace.

Sám scenárista Ryan Little k této epizodě také něco dodal:

Měl jsem skvělého mentora, který intenzivně spolupracoval s domorodou komunitou na severu státu New York, a byl jsem nadšený, že mohu z těchto zkušeností čerpat a vybudovat zcela originální zákoutí MCU s příběhy nových domorodých hrdinů, které budou napsány s respektem k minulým generacím a optimismem pro ty budoucí. Kahhori, vyslovováno „KAH-HORTI“, je skutečné jméno z klanu Vlků, které znamená „burcuje les“ nebo je to někdo, kdo motivuje své okolí. Ve svém debutovém dobrodružství bude muset Kahhori dostát svému jménu, aby získala mocné spojence do boje za záchranu svého lidu a navždy změnila běh dějin.

Kahhori představuje významný přírůstek do panteonu superhrdinů Marvelu. Před jejím debutem na Disney+ oslavuje FUNKO Kahhori speciální svítící vinylovou sodovkou Funko, která škádlí kosmickými schopnostmi nové hrdinky.

Zajímá vás tato nová postava? Těšíte se na epizodu s ní?


Jít na What If...? | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!