Captain America

Captain America

Josh Keaton Sezóny 1 2021 -


Chlapec, který se stal prvním supervojákem za druhé světové války.

Základní informace

1×01 – What If… Captain Carter was the First Avenger? 

Steve Rogers se připojil k Projektu Znovuzrození, aby se stal prvním supervojákem. Steve se sice dostal do komory, aby do něj vpíchnuli sérum supervojáka, ale když Heinz Kruger odpálil zařízení, které nejenže odpálilo Abrahama Erskinea a zabil Chester Phillips, aby ukradl sérum.

Steve se pokusí pomoct, ale je postřelen Krugerem. Když John Flynn nařídí Stevovi a Howardovi vzít si sérum, Peggy ví, že není jiná možnost a vezme si sérum místo Stevea. Když vyšla z komory, Howard i Steve byli ohromeni tím, jak se její postava změnila.

Přestože je Peggy supervojákem, Flynn není nijak přesvědčen, že by jako žena mohla uspět. Steve je ovšem pro Peggy obrovskou podporou a začnou se postupně sbližovat. Díky získanému Teseraktu Howard vloží Teserakt do připraveného brnění, které je navrženo přímo pro Stevea. Ten poté pomůže Peggy a 107. pluku se dostat z HYDRY. Sám je poté nazýván HYDRA Stomper. S Peggy poté laškují během jejich momentů o jejich společném tanci, který si musí zkusit, jenže pokaždé je něco vyruší.

Když chtějí doběhnout Red Skulla, přemístí se do vlaku Hydry, aby nakonec vnikli do pasti. Všichni věří, že Steve je mrtvý, ale namísto toho ho Hydra zajmula, vzala si Teserakt, aby přivedla nestvůru z jiné dimenze. Při prohledání hlavního ústředí Hydry Castle de Krake, kde ho najdou, osvobodí, aby letěl pomoct Captain Carter v boji proti monstru z jiné dimenze. Přestože zachrání své přátele, nedokáže zachránit Carter, která musí zatlačit monstrum zpět do jeho dimenze. Na konci toho všeho si slíbí, že se v sobotu večer sejdou na slibovaný tanec, ale jak jsme viděli na konci prvního dílu, to se nestane.

1×05 – What If… Zombies?!

V roce 2018 byl Hankem Pymem přeměněn na zombie a společně s ostatními kosil ty, kteří zatím přeměněni na zombie nebyl. Po své přeměně zaútočil na Sharon Carter, kterou přeměnil na zombie a dále plánoval útok na Buckyho, jenž ho však po několika úderech zabil.

1×08 – What If… Ultron Won?

Captain America – Avengers museli čelit Ultronovi, který sám život považoval za hrozbu pro světový mír a pokusil se zničit lidstvo. Zatímco Black Widow a Hawkeye vzali Quinjet, aby odstranili satelitní síť, Captain America vedl Avengers v bitvě u internetového centra NEXUS. Captain America a Avengers se však stali obětmi nově objevené síly Ultrona a nezabránili jadernému úderu zahájenému Ultronem, který zničil většinu lidské rasy.

Steve Rogers – Steve Rogers byl kdysi zvoleným prezidentem a nakonec složil přísahu jako prezident Spojených států amerických. Jeho projev byl předveden na Times Square v New Yorku ve stejnou dobu, kdy Uatu a bojovali napříč různými realitami.

1×09 – What If… The Watcher Broke His Oath?

Zombie Captain America – Navzdory své smrti byl Rogers nějak vzkříšen, znovu získal svůj štít a znovu připojil své tělo, když ho Doctor Strange, člen Strážců Multivesmíru, povolal spolu s dalšími zombie do neobydleného světa, aby rozptýlil Ultrona a upustil Rogerse a jeho kolegy zombie na genocidní Ultrona. Ultron však Rogersa a ostatní zombie odstřelil a nakonec všechny zabil, když využil všech svých sil ke zničení planety, na které se nacházeli.

Captain America – Captain America je veterán z druhé světové války a příjemce séra super vojáka, který během klíčové válečné mise narazil do Arktidy. Rogers strávil šedesát šest let v bezvědomí a zmrzlý v ledu, než ho nakonec našel Nick Fury, který chtěl jeho pomoc, aby zastavil nedávnou nejvyšší autoritu Lokiho nad celým lidstvem.

HYDRA Stomper – HYDRA Stomper byl nalezen týmem Georgese Batroca a byl vložen do jeho zboží, zatímco Steve byl uveden do kryogenní stagnace. Stevovo brnění objevila Black Widow po boku Captain Carter. Black Widow sama řekla Peggy, že brnění není prázdné, čímž lze předpokládat, že je Steve uvnitř.

Foto: Disney+