Captain Carter

Captain Carter

Hayley Atwell Sezóny 2 2021 -


Agentka SSR, která si místo Stevea vezme sérum supervojáka.

Základní informace

1×01 – What If… Captain Carter was the First Avenger? 

Margaret Elizabeth „Peggy“ Carter je jednou z agentů SSR během druhé světové války. Díky Peggyinýmu rozhodnutí zůstat se Stevem během Projektu a být mu nablízku, se změnila budoucnost všech ostatní postav, a tak byl vytvořen nový vesmír. Když se původní kandidát Steve kvůli útoku nemohl zúčastnit projektu Znovuzrození, rozhodla se ho nahradit a stát se tak prvním úspěšným supervojákem. Captain Carter, která nakonec dostala hodnost kapitána, oblékla barvy Union Jack a vstoupila do války proti HYDŘE.

Přestože v ní plukovník John Flynn neměl velkou důvěru, vypracovala se a pomohla osvobodit seržanta Buckyho Barnese a Dum Dum Dugana. Při osvobození 107. pluku jí pomohl i Steve jako HYDRA Stompera a nakonec společně s sním a ostatními porážela HYDRU na každém kroku. Při útoku na vlak, kde měl být Red Skull, ovšem ztratila Stevea, když skončili v pasti HYDRY. V domnění, že Steve při výbuchu vlaku zemřel, vyslýchala Arnim Zola, aby jí řekl, co je plánem Red Skulla.

Nakonec při vniknutí do ústředí HYDRY stála proti obřímu monstru, které pomocí Teseraktu Red Skull přivedl z jiné dimenze. Společně s Howardem bojovala proti monstru, ale nakonec se musela obětovat a zatlačit monstrum zpátky do jeho dimenze, kde skončila také. Vrátila se po 70 letech to přítomnosti, kde se setkala s Nickem Furym a Hawkeyem. Zjistila, že vyhráli válku proti HYDŘE a až následně si uvědomila, že zmeškala svoje sobotní večerní rande se Stevem.

1×09 – What If… The Watcher Broke His Oath?

Peggy se připojila k S.H.I.E.L.D.u, ale truchlila nad ztrátou Steva Rogerse, o kterém věřila, že je mrtvý. Když byla Peggy na misi Black Widow, aby dobyla zpět Lemurian Star, byla povolána Uatem spolu s několika dalšími, aby ubránili multivesmír před Ultronem. Po vítězství byla Captain Carter vrácena zpět do její domácí reality, kde ji Black Widow informovala, že brnění Steva Rogerse HYDRA Stomper bylo nalezeno na plavidle s někým uvnitř.

Foto: Disney+