Recenze pilotu [80 %]

Recenze pilotu [80 %]

24.9.2010 8:10


Moje tlustá americká hubnoucí odvykačka.


Ne, nenechte se odradit. I seriál o tom, jak se neohrabaně seznamují tlustí, veskrze nepřitažliví lidé, může být velmi zábavný. Ostatně koho by ještě před třemi lety napadlo, že se budeme smát čtyřem pošukům, kteří jsou vedle z toho, že se vedle do bytu přistěhovala vnadná servírka. Zmínka o Teorii velkého třesku není náhodná, protože s Mike and Molly mají stejného tvůrce – je jím ostřílený Chuck Lorre. Ten samý chlápek mimochodem začínal na seriálu, který by na první pohled mohl Mike and Molly připomínat – Roseanne.

Chuck Lorre dokáže psát dobré sitcomy, protože ví, že není ani tak důležité, kde se odehrávají a jak moc mladí, úspěšní a přitažliví hlavní hrdinové jsou, prostě si vybere jednoduché profily, sympaticky je uvede a následně vrhne je do nějakých pro ně dříve nepoznaných situací. Pak už jen chrlí jeden fór za druhým, který se ale nesníží k vulgaritám či urážkám, ale s patřičným nadhledem si z nich dělá příjemnou legraci. Zatím má výborný čich na takové charaktery, takže i dvojice tlouštíků, co se seznámí na setkání anonymních přejídačů, je od prvních chvil sympatická a přitom zábavná. Billy Gardell je dokonce tak suverénní, že kdykoliv má monolog, mohl s ním klidně jít dělat klasickou stand-up comedy a už by k tomu nikoho nepotřeboval.


Dobrých sitcomů není nikdy dost, a proto pokud dáte Mike & Molly šanci, nemůžete být zklamání. Vzhledem k tomu, že některé stávající pomalu, ale jistě míří do hlubin pekelných (ano, mluvím o tobě How I Met Your Mother), je čas vsadit na nové favority. Tahle roztomilá dvojka by i přes svůj fyzický handicap mohla běžet hodně dlouho a hodně daleko.Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře