Redakce hodnotí první sérii

Redakce hodnotí první sérii

17.1.2018 18:00


O psychologickém dramatu Mindhunter se hovoří jako o jedné z nejlepších novinek uplynulé seriálové sezóny. Připravili jsme pro vás recenzi, v níž se s vámi o své názory podělí naši redaktoři. Posuďte sami, nakolik s nimi souhlasíte.


@KevSpa

Mindhunter patří k nejlepším seriálům uplynulého roku a velkou zásluhu na tom má David Fincher, který se kromě produkce ujal i režie čtyř epizod. Pokud bychom chtěli seriál k něčemu přirovnat, pak k Fincherovu Zodiacovi z roku 2007, který disponuje podobně mrazivou atmosférou a ani v něm nechybí exkurze do mysli sériových vrahů.

Čekat od Mindhuntera, že nám nabídne nějakou akci, by bylo bláhové. Jde o psychologické drama, které sází především na onu psychologii. Rozhovory hlavních aktérů se sériovými vrahy vás však dokážou dokonale strhnout, zvlášť pokud vás tato tematika zajímá. V neposlední řadě je fascinující sledovat, jak agenty FBI postupně ovlivňuje čas trávený s násilníky a studium jejich chování. Osobně mě navíc potěšilo, že se Holt McCallany konečně dočkal pořádné hlavní role, která mu dokonale sedla. Už se nemůžu dočkat druhé řady.

Hodnocení: 100 %

Embed from Getty Images

Jonathan Groff (agent Ford), Holt McCallany (agent Tench) a režisér David Fincher

@Lucifrid

Na Mindhunter jsem se těšila kvůli Anně Torv a zajímavému tématu. Schválně jsem zkouknutí z časových důvodů chvíli odkládala, protože jsem tušila, že to bude chtít maraton. A taky že ano. Tuhle jednohubku dáte na jeden dva zátahy, jak vás pohltí a nepustí. Jako velký klad zmíním hudbu, která je vybrána se skvělým citem. Takhle parádní souznění jsem naposledy zažila asi u seriálu Aquarius a také první řady Stranger Things. Seriál vznikal pod taktovkou Davida Finchera, který zároveň režíroval čtyři z deseti epizod, a jeho vliv je znát. Ústřední téma je zajímavé nejen ze své podstaty, ale i v kombinaci s reakcemi postav na sériové vrahy a také tím, jak je jejich práce ovlivňuje.

Abych zmínila ještě postavy, tak jejich vývoj jsem si velice užila. Řeč je o dvou hlavních agentech, protože Wendy (Anna Torv) z nich nakonec byla tou nejméně zajímavou. Skvěle zahraní jsou samozřejmě i všichni vrazi v čele s Edmundem Kemperem, jemuž Cameron Britton vdechl tu správnou dávku úchylnosti a zároveň svým způsobem i „dobrosrdečnosti“.

Za mě je to jeden z pěti nejlepších seriálů minulého roku a nejspíš i nejlepší novinka, za níž je pak těsném závěsu Tin Star. Už se nemůžu dočkat druhé řady.

Hodnocení: 100 %

Edmund Kemper v podání Camerona Brittona. Foto: Netflix

@Michael63645

Na Mindhuntera jsem se velice těšil. Knihu jsem četl a očekával jsem kvalitní seriál – očekávání se splnilo. Jedním z důvodů, proč jsem chtěl tento seriál vidět, byla režie Davida Finchera. Fincher má totiž velice zvláštní – v dobrém slova smyslu – styl režie. Intro seriálu je velice zajímavé a líbí se mi, jak tam během tak triviální věci, jako je natahování pásky na audio recorder, probíhají nečekaně záběry mrtvoly.

Jak už jsem na začátku psal, předlohu jsem četl. Velice se mi líbilo ztvárnění vrahů a to, že dialogy v seriálu byly přesně jako v knize. Trochu mě ale zklamalo to, že jména hlavních postav byla odlišná, některé postavy se přidaly a že se proto i děj seriálu značně liší. I přesto, že je odlišný, je velice dobrý – přidané postavy se do seriálu dobře zapojily a všechny postavy společně dokázaly vytvořit skvělý celek.

Koukal jsem se také na hodnocení na populárních internetových databází filmů a seriálů a přijde mi adekvátní. Těším se na druhou sérii.

Hodnocení: 95 %

Úvodní sekvence seriálu Mindhunter:

Thumbnail Play icon

Jít na Mindhunter | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!