V Moon Knightovi sehráli velkou roli egyptští bohové, kde někteří z nich nám byli představeni poměrně detailně. Pojďme si shrnout to, kteří se v seriálu vlastně objevili.
Chonsu
Z pochopitelných důvodů byl v seriálu nejvíce viděn Chonsu, měsíční bůh, který je pánem samotného Moon Knighta. V Egyptě však není spojován jen s Měsícem, ale zároveň i se vzduchem a lékařstvím, a později si dokonce vysloužil roli boha světla. Ve světě Marvelu si Chonsu musí vybírat své pozemské bojovníky, protože on sám není schopen vstoupit do pozemské roviny. Vzhledem připomíná mladého muže s berlou a copem, v seriálu měl místo hlavy ptačí lebku.
Amemait
Tato bytost představovala hlavního nadpozemského padoucha celého seriálu. Ve skutečnosti nejde o bohyni, ale o příšeru, kterou stvořil Usir, bůh podsvětí. Ta dohlížela na každý soud faraonů, jenž probíhal v podsvětí, a měla sežrat všechna srdce, která byla plná hříchu. Její vzhled kombinuje hlava krokodýla, přední tlapy lva a zadní tlapy hrocha.
Tveret
V seriálu sehrála velkou roli i bohyně matek a dětí. Ta svým vzhledem připomíná Amemait, protože je její tělo taktéž tvořeno rysy lva a krokodýla. Výrazný rozdíl však představuje zpracování její hlavy, zatímco Amemait má krokodýlí hlavu, Tveret má hroší. I ta si v seriálu nakonec vybrala svou pozemskou bojovnici, kterou se stala Scarlet Scarab.
Usir
Poslední výraznou roli sehrál v seriálů bůh podsvětí Usir. Toho jsme jako jediného mohli vidět pouze v podobě jeho avatára. Každopádně Usir představuje egyptského boha plodnosti, úrody, vzkříšení, zemřelých i podsvětí. Ve světě Marvelu dokáže tento bůh vyléčit či nechat rozložit vše, čeho se dotkne. Díky své moci nad živými a mrtvými dokonce dokáže i někoho oživit.
Další bohové
Poslední egyptští bohové nám byli taktéž představeni pouze v podobě avatárů, ale ti se tu objevili jen krátce. Mihli se tu například Hor, bůh nebes, světla a slunce, Hathor, bohyně plodnost a lásky, Eset, bohyně kouzelnictví a magie, a Tefnut, bohyně deště a vláhy.
Foto: Disney+
SG-1 by si je namazala na chleba všechny…
Nejsympatičtější byla Tveret
#3 Xavik: ok
Tolik egyptských bohů by mělo být v pozoru aby se neobjevil plukovník O'Neill
#3 Xavik: Super článok :). Obrad váženia srdca je nádherný symbolický rituál. Amemait bola len vykonávateľka rozsudku a volali ju aj veľká požieračka. Sudkyňou bola Maat, bohyňa pravdy, spravodlivosti, rovnováhy. Jej pierko bolo na váhach protiváhou srdca nebožtíka ( podľa pierka na hlave je na zobrazeniach Maat ľahko identifikovateľná ). Pravda v ponímaní starých Egypťanov bola niečo, ako naša morálka. Len srdce plné pravdy bolo ľahké a neprevážilo pierko Maat. Ak však bolo zaťažené hriechom, prišla na scénu Amemait a zhltla ho. Tým bola cesta na večnosť zničená. Mimochodom, kostým Layly trochu pripomína práve Maat. Moon Knight je pre mňa osviežujúci Marvel príspevok, aj keď rozbeh bol trochu pomalší.
#1 Lex Luthor: Jasně, tak jsem to taky myslel, ale napsal jsem to jinak. Každopádně opraveno. :)
#4 merit #6 Lex LuthorMě by zajímalo, kteří všichni bohové tam byli uzamčeni v soškách, protože jich tam bylo docela dost.
Drobná oprava myslím, že to nebyli bohové v lidské podobě, ale byli to jejich Avataři lidští sluhové a bohové mluvili skrze své lidské sluhy
#3 Xavik