Inspirace ke čtení III.

Inspirace ke čtení III.

16.2.2015 18:16


Nevím, jak se Vám líbil můj nedávno zveřejněný přehled knižních tipů, nicméně přináším další publikace, které Vás snad osloví.


Pokud jste si ještě nepřečetli minulé díly Knižní inspirace, určitě to udělejte:

A teď už přejděme k samotnému „seznamu četby“KRVAVÁ CESTA – Moira Young

- Krvavá cesta

- Pustina

- Planoucí hvězda

Anotace k prvnímu dílu(Krvavá cesta): Saba žije u Stříbrného jezera – pustiny zpustošené neustálými písečnými bouřemi – kde se její rodina snaží přežít a neustále naráží na pozůstatky dávno zaniklé civilizace Padlých. Když čtyři tajemní jezdci unesou její milované dvojče Lugha a zabijí jejího otce, Saba se vypraví osvobodit bratra a pomstít otce. Cestou potkává pestrou společnost dobrodruhů, pašeráků a samozřejmě i Jacka, úžasného a nesmírně drzého kluka. Saba během svého putování zjistí, že není slabou a bezbrannou dívkou, ale naopak skvělým bojovníkem, který má schopnost změnit deformovanou společnost zevnitř…Dôvod dýchať – Rebecca Donovan

*Kniha zatím vyšla jen ve slovenštině

- Dôvod dýchať

- Sotva dýcham

- Na konci s dychom

Anotace: „Toto je miesto, kde som mala byť v bezpečí a všetko malo byť jednoduché. Nikto sa so mnou neusiloval skamarátiť a ja som si držala odstup. Ako mohol Evan Mathews rozhádzať môj vesmír za jediný deň?“ V pokojnom meste Weslyn, kde sa väčšina ľudí zaujíma najmä o to, či budú videní a s kým, Emma Thomasová by bola najradšej neviditeľnou. Oveľa viac starostí má s predstieraním vlastnej dokonalosti – musí si naťahovať rukávy, aby zakryla svoje modriny, pretože nikto nemôže zistiť, aký vzdialený je jej skutočný život od dokonalosti. Z ničoho nič však Emma nájde lásku. A tá ju núti uvedomiť si, že aj ona je človek a že aj ona si zaslúži plnohodnotný život – a to aj za cenu odhalenia strašného tajomstva, ktoré sa snaží zúfalo skrývať. Príbeh jedného dievčaťa o láske, ktorá mení životy, o nevýslovnej krutosti a náhlej šanci na vykúpenie sa z pekla. 


LOSING IT – Cora Carmack

Anotaci psát nebudu, protože podle mě případné čtenáře akorát odradí. Určitě na ni nedbejte a dejte se do čtení! Je to perfektní, člověk se u toho pobaví. Kniha si Vás získá!

Přídávám tedy krátký úryvek:

Čtyři.

To je počet lidí, kteří mě viděli, jak se schovávám za rohem vlastního bytu jen v sukni a podprsence.

Jedenáct.

To je počet mravenčích štípanců, které jsem utrpěla na bosých nohou.

Dvacet sedm.

To je číslo, kolikrát jsem byla v pokušení fyzicky si ublížit, protože jsem idiot.

Jedna.

To je číslo, kolikrát jsem se snažila nebrečet a nepovedlo se mi to.

Teprve, když jsem byla v polovině parkoviště, došlo mi že:

1. Nemám boty. Ani tričko.

2. Nevzala jsem si klíče. A ani nic jiného.

3. Nechala jsem ve svém bytě úplně cizího člověka.

Nahého!


A nakonec ještě jedna trilogie, která – mě osobně – vůbec nenadchla, ale nemohla bych Vás o ni ochudit, protože každý má přeci jiný vkus! Ale určitě musím vyzdvihnout obálku, ta je krásná :)

ČISTÝ – Julianna Baggott

- Čistý

- Splynutí

- Oheň

Anotace: Pressia si toho z Explozí ani ze života Předtím moc nepamatuje. Přespává ukrytá ve skříňce v ruinách starého holičství, kde žije se svým dědečkem, a myslí na to všechno, co je pro ni nenávratně ztraceno – jak ze světa zábavních parků, kin, narozeninových oslav, tatínků a maminek zbyl jen popel a prach, jizvy, trvalé popáleniny a zdeformovaná lidská těla. Jenže teď, když dospěla do věku, kdy se musí všichni hlásit k milici, kde z nich buď vycvičí vojáky, nebo je, jsou-li příliš postižení a slabí, využijí jako živé cíle, už Pressia nemůže dál předstírat, že je malé dítě. A rozhodne se pro útěk.


Jít na The Mortal Instruments | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře