Inspirace ke čtení IV

Inspirace ke čtení IV

29.3.2015 12:04


Protože se nám v TMI objevili vlkodlaci, ale my jsme si jich tolik neužili, ráda bych Vás nalákala na trilogií o vlcích od americké spisovatelky Maggie Stiefvaterové.


Vlkodlaka jménem Jacob ze série Twilight zná asi každý – velký huňatý vlk, na kterém byste se mohli povozit. Potom přišla série TMI a ID s v ní vlkodlaci měnící se převážně za úplňku. Byl to například Luke, Maia, Jordan nebo Scott. Ale protože šlo o sérii týkající se Lovců stínů, o vlkodlacích jsme se toho tolik nedozvěděli.
Právě proto bych Vás ráda přivedla k trilogii Mrazení. V Mrazení je přeměna na vlka pro většinu prokletím, kterého by se rádi zbavili. V zimě vlkem, v létě člověkem a po nějakých těch letech dočista ztratit lidskou podobu a setrvat zhruba 15 let ve vlčím kožichu a pak umřít. Tak si většina z nás nepředstavuje super život nějaké nadpřirozené bytosti či divokého zvířete.
Kdo by si přál pomalu ztrácet lidskost, zapomínat a nořit se hlouběji do nitra šelmy!?

Hlavní hrdinka Grace byla jako malá téměř sežrána vyhladovělými vlky. Jejich útok přežila jen se škrábanci a kousanci. Ale jak to, že je po tolika letech stále člověkem? Proč se neproměnila jako ostatní pokousaní? A proč se ten krásný vlk, který ji zachránil, objevuje na jejich dvoře jen během zimy?


Třeba Vás tahle knižní série potěší a zpříjemní čekání na léto.

Trilogie Mrazení autorka Maggie Stiefvater


(foto: Nakladatelství Argo)

Kratinký úryvek z první kapitoly Mrazení:

Vzpomínám si, že jsem ležela ve sněhu, chladnoucí rudá tečka tepla obklopená vlky. Olizovali mě, kousali, poškubávali mnou sem tam, stahovali se blíž a blíž. Chumel jejich těl zakrýval i tu trochu tepla, kterou mohlo slunce nabídnout.Na huňatých krcích se jim třpytila námraza a jejich dech visel v matně neprůhledných obrázcích ve vzduchu kolem. Z jejich srstí jsem cítila pižmo, pach mokrého psa a hořícího listí, příjemný a děsivý zároveň…


Další knihy s vlčí/vlkodlačí tématikou:


Jít na The Mortal Instruments | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře