Reference na Stephena Kinga značí, kam se bude seriál do budoucna ubírat

Reference na Stephena Kinga značí, kam se bude seriál do budoucna ubírat

8.2.2021 22:00


V seriálu bylo ve druhé řadě jednou z postav poukázáno na Stephena Kinga a jeho díla. Co to může znamenat pro budoucnost seriálu, se můžete dozvědět v následujícím článku.


Druhá epizoda s názvem The Reunion of Lost Souls nám nabídla postavu Millicent Nickerson, matku Neda – a její odkaz na Stephena Kinga může nabídnout pohled na budoucnost seriálu. V hlavní roli s Kennedy McMann jako detektivem nabídl seriál výrazně lepší literární dobrodružství a u Nancy, které je nyní devatenáct, se to projevilo různými způsoby. Kromě toho, že se Nancy zabývala složitějšími dynamickými vztahy, měla tajemství v seriálu s mnohem temnějším okrajem. Během první řady se vedle sériových vrahů a únosů dětí dokonce odvážili tvůrci vkročit plně do říše nadpřirozené hrůzy.

Tyto prvky byly zobrazeny hlavně prostřednictvím Mrtvé Lucy. Tragická teenagerka, původně jménem Lucy Sable, přímo pronásledovala několik obyvatel Horseshoe Bay. Přidání nadpřirozena se pro některé ukázalo jako kontroverzní. Často to vyvrátilo potřebu toho, aby Nancy použila svoje detektivní schopnosti – Lucy pouze vedla Nancy k odpovědím, které potřebovala. Mrtvá Lucy však také sloužila jako doslovné znázornění „duchů minulosti“, kteří viseli nad městem. Spíše než ty prvky, které vybledly při řešení Lucyiny smrti (a ty, které s ní byly spojeny), se seriál posunul na druhou stranu. Místo toho to šlo ještě hlouběji k nadpřirozeným tradicím a strašidelným entitám. Tuto skutečnost přímo potvrdila Millicent při příjezdu do města, kdy řekla: „Stephen King má pravdu. Maine je plné hrozivých duchů.“


Nejprve to sloužilo jako důkaz toho, že Nancy Drew ze stanice CW měla se zdrojovým materiálem jen velmi málo společného. Ve skutečnosti má mnohem více společného s Kingovou literaturou. To platí zejména u druhé řady. Od posledních pár epizod první řady byl tým Drew uzamčen v boji proti Aglaece. Tajemný mořský duch, který uděluje přání, je dosud sužoval děsivými předzvěstmi a vizemi jejich vlastních smrtí. Ačkoli byla Aglaeca zmiňována jako lidského původu, sdílí s Pennywise klaunem toho o mnoho více. Doposud se Aglaeca objevila pouze v jedné formě. Nicméně tato forma byla ruku v ruce s nedávnou adaptací It z roku 2017. Stejně tak sdílí stejnou schopnost manipulovat s vnímáním reality svého cíle – přimět je, aby viděli, co chce, aby viděli.

Další prvek Pennywise se objevil v premiéře druhé řady při vyšetřování nového případu, kdy Nancy a její přátelé čelili Gorhamskéhu přízraku. Během setkání bylo zjištěno, že přízrak byl přitahován a aktivně se živil obavami lidí. Zmínka Millie o Kingovi byla také narážka na to, že i když jsou jeho díla v reálném světě zcela smyšlená, všechna mohou být založena na prvcích pravdy Nancy Drew. Koneckonců Nancy dokonce zažila druhy alternativních realit, které zažilo i několik postav v Kingových dílech. Většina vydání od Stephena Kinga se často odehrává v Maine a okolí, kde také sídlí Nancy Drew. Cesta jako taková již byla vydlážděna pro některé zajímavé směry v druhé řadě.

Ať už je pohled na nadpřirozené prvky Nancy Drew jakýkoli, scénáristé objasnili, že od nadpřirozena se jen tak nehneme. Ve skutečnosti se ve druhé řadě bude v každé epizodě dít něco zcela jiného, aby byl příběh i pro širší publikum. To umožní divákům sledovat jakoukoliv epizodu druhé řady, aniž by museli vědět, co se dělo předtím. Fanoušci pravděpodobně očekávají, že se objeví více tvorů, jako jsou Gorhamský přízrak, Aglaeca nebo třeba Simon, jenž obětovával děti a objevil se v deváté epizodě. Bylo nám naznačeno, že se vrátí, takže třeba už to bude ve druhé řadě. Pokud jde o rituály a hrůzy, které lze očekávat, Kingovy romány pravděpodobně předpovídají více než romány o Nancy Drew. Stejně jako samotný Stephen King může seriál zahrnovat také prvky mainských tradic, jako jsou Bílá paní z Brownville Road nebo Kiwakwa (Bílí chodci). Uvidíme, co si pro nás tvůrci nadále připraví.

Líbí se vám pohled na nadpřirozeno? Oceňujete, že se tvůrci vydali tímto směrem?

Foto: CW


Jít na Nancy Drew | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře