Rekapitulace epizody Leyenda

Rekapitulace epizody Leyenda

10.2.2019 20:00


V závěrečné epizodě první série se dozvíme, jak dopadl Félix Gallardo. Dopadne ho Calderoni nebo jako obvykle vyvázne? Pojďte si s námi zrekapitulovat děj epizody Leyenda.

Pátrací tým po Kikim Camarenovi v čele s Calderonim přepadne farmu, kde má být Kiki údajně držen. Po Kikim však nejsou stopy, až je nalezeno jeho umučené tělo u jednoho z domů. Agenti DEA jsou vytočeni a tlačí na mexickou vládu, aby dopadla Kikiho vrahy.

Félix Gallardo s Netem rozmlouvají o budoucnosti, chystají se odjet a někam se skrýt. Isabella Bautista vycítí, že nad Félixem se stahují mračna a začne vyjednávat pro sebe výhodnější obchod, za každou zprostředkovanou transakci chce od Benjamína 20 %. Félix hledá zastání u svého přítele z mexické vlády, ten však neposkytuje svoje služby zadarmo. Navíc je to právě on, kdo poskytne Calderonimu Félixovu polohu.

(Félix opouštějí přátelé, foto: Netflix)

Calderoni se vydává po stopě Félixovi, a to bez Jaimeho, kterému není dovoleno účastnit se operace. Vpadne do domu Félixe a dopadne ho, ten mu však nabízí obchod. Dá mu kazety s výslechem Kikiho, kde jsou uvedeny jména z vlády spojená s kartelem a peníze za to, že ho nechá jít.

Po druhém vůdci kartelu, Donu Netu, jde taky policie a dopadne ho v domě na pláži, kde se ukryl. Koná se zasedání všech šéfů plaz ohledně budoucnosti kartelu. V čele zasedá Benjamín, účastní se ho i Isabella. Najednou drogoví bossové uslyší zvuk vrtulníku. V čele armády, která je přepadla je Félix. Vysvětluje situaci svým kolegům, a přebírá opět vedení kartelu.

(Calderoni dopadl Félixe, foto: Netflix)

Na závěr se dozvídáme, že Félix před Kikiho smrtí mluvil s Kikim. Kiki nabízí Félixovi, že mu pomůže za to, že ho pustí domů. Félix ho nabádá, aby mluvil, Kiki však nic neví. Nakonec Kiki sdělí, že ví, že zemře, ale že Félix zemře taky. Jaime se dozvídá, že Calderoni byl převelen. Při poradě s velvyslancem zjišťuje, že je přepravována operace Leyenda na dopadení Kikiho vrahů. Je nutné, aby Američani v Mexiku přitvrdili.

Félix si nakonec vyřídí účty s guvernérem, a to tak, že mu pošle hlavu jeho syna v krabici. Příběh dál pokračuje, Félix se vrací do Sinaloy, Rafa je souzen v USA. Začíná skutečná válka proti drogovým narkobaronům.


Jít na Narcos: Mexico | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře