Rekapitulace epizody Rafa, Rafa, Rafa!

Rekapitulace epizody Rafa, Rafa, Rafa!

28.12.2018 15:00


Po krátké mezeře mezi rekapitulacemi si pojďme připomenout děj čtvrtého dílu s názvem Rafa, Rafa, Rafa!, ve kterém se zaměříme na zlobivé dítě kartelu, největšího pěstitele konopí, Rafaela Caro Quinteru.


Na začátku epizody se podíváme na jeden z hlavních příběhů této epizody, kdy Rafael ´Rafa´ Caro Quintero unáší jeho „vyvolenou“ dívku a zároveň dceru ministra školství Sofíi. Celý díl se pak následně odvíjí od hlouposti Rafaela, který tímto fingovaným únosem zahajuje štvanici na kartel Guadalajara.

Na druhé straně, tedy na straně policistů a agentů DEA, se Enrique ´Kiki´ Camarena a jeho kolegové kvůli byrokracii a korupci zasekávají na bodu mrazu, jelikož v Guadalajaře patří už drtivá většina vládních buněk a policistů kartelu, což drtivě zpomaluje postup jak agentů, tak i těch „čistých“ policistů.


Po skandálu, který způsobil Rafael a jeho přítelkyně Sofie se Miguel Ángel Félix Gallardo vydává přímo do hnízdečka lásky, kde chce Rafaelovi i přes všechny námitky ostatních členů kartelu pouze domluvit, a ne ho odstranit. Félix pak posílá Rafaela na okraj města a jeho přítelkyni zpět k rodičům. Ti však už stihli zalarmovat policii, která udělala z města pevnost, ze které se jen tak někdo nedostane.

(Felix zuří, foto: Netflix)

Na scénu se po skandálu dostává i Guillermo Gonzáles Calderoni, přezdívaný mexický Eliot Ness, který má dopomoci k dopadení Rafaela. Po rychlém příchodu do města se ihned setkává s agenty DEA, kteří mu nabízejí spolupráci a posléze i materiál, který získávali více jak dva měsíce. Calderoni jejich pomoc přijme a hned se společně vydávají do akce.

Mezitím se Nava dohodne s Félixem, že Félix a jeho přítel Amado Carillo Fuentes odvezou do Guayany zásilku zbraní. Když však do Guayany přiletí, je Félix i Amado zajati, a posléze i mučeni. Když se Félix vrátí do Guadalajary, Nava ho již očekává, a říká, že to vše bylo jen ukázkou toho, jak to v Mexiku chodí.

Mezi Félixovým zadržením a jeho návratem domů se Rafael a Ernesto ´Don Neto´ Fonseca Carillo v Rafaelově novém domě omámí kokainem, který zapříčinil to, že se oba baví a tancují spolu do rytmu hudby. Když se však vrátí Rafaelovi společníci s vánočním stromkem, začne Don Neto vyvádět a s Rafaelem se pohádá. Don Neto pak v opilosti vrazí autem do zdi, čehož si všimne policista. Tento policista je však jeden z těch zkorumpovaných policistů, a proto jen doveze Dona Neta domů a ve finále si ještě polepší, jelikož ho Don Neto najme jako svého osobního řidiče.

(mexický Eliot Ness, foto: Netflix)

Zatímco se ale Don Neto opíjí, Kiki a policejní tým odhalují Rafaelův dům, který vzápětí napadnou. Rafaela už mají na dosah, avšak v tu chvíli vedení odvolává akci a celý tým musí neprodleně opustit pozemek Rafaelovy vily. Kiki se pak ještě před koncem dílu dostává do šarvátky s velitelem Calderonim, který Kikimu vysvětluje, že neměl jinou možnost, než se stáhnout.

Jak se vám líbila čtvrtá epizoda? Napište nám do komentářů.


Jít na Narcos: Mexico | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře