Nate Getz

Nate Getz

Peter Cambor Sezóny 10 2009 - 2023


Operační psycholog losangelské pobočky NCIS.

Dr. Nate Getz je operační psycholog, který pracuje v pobočce NCIS v Los Angeles. Má magisterský titul a doktorát z psychologie.

Sleduje videa z případů a výslechy, které také někdy i sám vede, a poté z těchto informací vytváří psychologický profil osob. Je také zodpovědný za pravidelné psychologické posudky zaměstnanců Pobočky zvláštních operací a dohlíží na jejich mentální zdraví. Má strach z neposlechnutí rozkazů Hetty Langeové a bojí se jí. Tým často nepochopí jeho pokusy říct nějaký vtip. Také umí hrát na bendžo a harmoniku a rád poslouchá jazz. V díle Callen, G. tvrdí, že byl unesen jako dítě mimozemšťany.

V díle Chinatown projeví zájem se stát terénním agentem, ale od ostatních členů se dočká negativních projevů, jelikož je nešikovný. Zeptá se Hetty, jestli nezná nějakého operačního psychologa, který se stal terénním agentem; když mu ale Hetty řekne, že jediný takový člověk zemřel v druhém týdne terénní práce, začne o tom pochybovat. Ale i tak Nate získal trénink v práci v terénu a bojovém umění, jak bylo ukázáno v dílech Lockup a Harm's Way.

Nate měl vzájemné zalíbení s koronerkou Rose Carlyleovou, ale nikdy z toho nebylo něco víc. V druhé řadě byl přeřazen na Střední východ, aby vyšetřoval islámistickou militantní skupinu v Jemenu. I když byla mise v díle Harm's Way ukončena, není známo, kam byl přeřazen dále, ale víme, že zůstal na Středním východě.

Do Los Angeles se vrátil v díle Patriot Acts, ve kterém pomohl týmu lokalizovat místního teroristu zodpovědného za výbuch bomby ve městě. V díle The 3rd Choir pomohl Nell se vyrovnat s jejím prvním zabitým.

Objevil se v dílech:
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!