Dwayne Pride

Dwayne Pride

Scott Bakula Sezóny 7 2014 - 2021


Velící zvláštní agent NCIS a šéf neworleanského týmu.

Dwayne Cassius Pride je starší zvláštní agent NCIS a má na starost pobočku NCIS v New Orleans. Z tohoto města sám pochází a je bývalým zástupcem šerifa v Jefferson Parish. Je také dlouholetým kamarádem Leroye Jethra Gibbse, hlavní postavy v NCIS; společně byli součástí skupiny agentů NIS známých jako „Federální pětka“, kteří získali slávu, poté co dostali Spencera Henlona, zločince známého pod přezdívkou „Privilegovaný zabiják“.

Je velmi oblíbeným agentem a všichni ho v New Orleans mají rádi. Většina mu říká přezdívkou King. V první sezóně se rozešel s manželkou Lindou, se kterou má dceru Laurel, která studuje hudbu na louisianské univerzitě. Na začátku druhé sezóny se oficiálně rozvedli a on prodal jejich společný dům (od té doby bydlí v kanceláři NCIS). Za peníze zaplatil studium Laurel a Dannymu, adoptovanému synu Wadeové, a koupil si bar TruTone, kde často hraje na klavír.

Na konci čtvrté sezóny v díle Checkmate, Part II byl vážně několikrát postřelen. Po zotavení byl povýšen na velícího zvláštního agenta a měl na starost celou jihovýchodní Ameriku, od státu Georgia až po Floridu, včetně Karibiku. V díle Judgement Call se nechá dobrovolně degradovat a vrací se zpět do newyorleanské kanceláře jako šéf týmu, poté co bylo vedení týmu odebráno dohlížející zvláštní agentce Hannah Khouryové.

Rodina:

Jméno Vztah Herec Díly
Cassius Pride otec, zesnulý Stacy Keach profil
Mena Prideová matka Joanna Cassidy profil
Jimmy Boyd nevlastní bratr Jason Alan Carvell profil
Laurel Prideová dcera Shanley Caswell profil
Linda Prideová exmanželka Paige Turco Crescent City I, Master of Horror, Predators
Rita Devereauxová manželka Chelsea Field profil
Connor Davenport syn Drew Scheid profil

Objevil se v dílech:

Malého Dwayna si v díle The Man in the Red Suit zahrál Gavin Warren.

(Foto: CBS)