NCIS opouští po devatenácti letech titulní postava

NCIS opouští po devatenácti letech titulní postava

17.10.2021 20:00


To, k čemu se schylovalo od poloviny osmnácté řady, se nakonec stalo skutečností. Mark Harmon jako Leroy Jethro Gibbs se s námi ve čtvrtém díle rozloučil jakožto hlavní postava seriálu.


Zvláštní agent Leroy Jethro Gibbs byl v desátém díle 18. řady, Watchdog, suspendován za brutální napadení podezřelého v případu. Od té doby, kdy mohl v klidu začít přemýšlet nad svým životem, jsme viděli, že se mu do práce nechce vracet. Své kolegy má velmi rád, díky čemuž se nechal zviklat, aby s ním později vyšetřovali případ sériového vraha. Všichni fanoušci tedy doufali, že nakonec se přemlouváním nechá znovu do NCIS dotáhnout… ale, jak víme, Gibbs je tvrdohlavý a žije si podle svého.

Jeho odchod letošní jaro a léto naznačovaly i další zprávy. V dubnu bylo oznámeno, že bude seriál prodloužen pro 19. řadu, ale Gibbse v něm neuvidíme v každém díle. Mluvilo se dokonce jen o jednociferném počtu dílů.


(Gibbs jako ikonická postava seriálu končí, Foto: CBS)

Další nápovědou nám bylo obsazení Garyho Colea jako agenta FBI, Aldena Parkera. Sice bylo řečeno, že není v úmyslu, aby Gibbse nahradil, ale aby vyplnil mezeru po jeho dočasné absenci. Nakonec je ale jasné, že jeho obsazení spočítalo v nahrazení Gibbse.

Gibbs s McGeem odjeli ve čtvrtém díle na Aljašku, aby zde našli další důkazy o nekalé činnosti Sonova Industries a ředitelky firmy, Sonie Eberhartové. Na Aljašku stejně tak míří i agent Parker, aby na rozkaz svého šéfa zatknul Gibbse z bránění výkonu spravedlnosti, jelikož v předešlém díle ukradl Parkerovi auto a odjel ze sériovým vrahem, který se nakonec za podivných okolností sám vyhodil do povětří. Pro FBI to byla poslední tečka v Gibbsových eskapádách a rozhodli se ho „konečně“ dostat.

(Gibbs a McGee vyrazili na své poslední dobrodružství, Foto: CBS)

Parker Gibbse najde, ale před jeho zatčením se rozhodne jemu a McGeemu pomoci dostat ředitelku Eberhartovou za mříže a dokončit tak případ, který také vyšetřovat. Po vyřešení případu Parker Gibbse nezatkne, protože sám ví, že ne vždy se dá zůstat v mezích zákona a jeho bývalý kolega Tobias Fornell ho přesvědčí, že Gibbs za mříže nepatří.

Gibbs je tak osvobozen a všichni jeho kolegové, včetně McGeeho a Torrese, doufají, že se k nim a k NCIS vrátí. Gibbs se ale rozhodne na Aljašce zůstat. Cítí v této nádherné krajině konečně klid, který necítil od smrti své manželky Shannon a dcery Kelly. McGeemu je do breku, ale ví, že Gibbse nemá šanci přesvědčit. Do D.C. tedy letí sám.

Mohli jsme se tak dočkat krásného rozloučení s Gibbsem, který se nejenom rozloučil s McGeem jakožto posledním členem jeho původního týmu, ale také s Duckym, který se po dlouhé době do seriálu vrátil.

(V díle se vrátil i Ducky, Foto: CBS)

Po odvysílání epizody showrunner seriálu, Steve Binder, uctil Harmona, který byl titulní postavou od jeho počátku před 19 lety:

Jako výkonný producent a drahý přítel bude Mark nadále důležitou součástí seriálu. Naše polárka vždy osvěcovala všechny naše postavy a vždy naváděla postavy a příběhy, které jsme vyprávěli. Takže ohledně budoucnosti Gibbse, jak si všichni pozorní dlouholetí fanoušci všimli… nikdy nepodceňujte a nevynechávejte Leroye Jethro Gibbse."

Zdá se, že se v nějakém cameu, může Gibbs v seriálu vrátit, ale je jasné, že jakožto velitel týmu už nikdy fungovat nebude. Budeme si muset zvyknout na agenta Parkera, který byl ve čtvrtém díle vyhozen od FBI za neuposlechnutí rozkazů a je tedy jasné, že se připojí k NCIS a našemu týmu.

(Gibbse nahradí agent Parker, Foto: CBS)

Je otázkou na vás, jestli měl seriál v tuhle chvíli skončit nebo souhlasíte s rozhodnutím tvůrců ve vyprávění pokračovat a dosáhnout důležité seriálové mety dvaceti řad.


Jít na NCIS | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!