Nečekané překvapení ve finálovém díle

Nečekané překvapení ve finálovém díle

25.5.2019 20:00


Finále letošní řady nám přineslo velké překvapení. V poslední scéně dílu se do seriálu vrátila jedna z bývalých hlavních postav. Té se dočkáme i v následujícím, premiérovém díle sedmnácté řady, který se bude vysílat koncem září. Která postava to byla, se dozvíte v článku.


Kdybyste si měli tipnout, která postava se ve finále řady objevila, asi byste si vybrali správně. Protože v několika dílech druhé poloviny uplynulé řady jsme dostávali náznaky, která postava by se mohla vrátit. Dopisy, květina, zmínění v řeči… Nebudeme to protahovat, mluvíme tu o Zivě Davidové, bývalé agentce Mossadu a člence Gibbsova týmu, která byla údajně mrtvá. 

Příběh Zivy

Ziva Davidová byla agentka Mossadu, která přijela do Států postarat se o svého bratra Ari Haswariho, ze kterého se vyklubal šílený terorista. Právě Ari zabil Kate Toddovou, členku Gibbsova týmu, kterou Ziva později nahradila. Ari si také vzal na mušku i Gibbse, ale Ziva mu jeho úmysl překazila a zabila ho. Později se po domluvě mezi Mossadem a NCIS stala štábním důstojníkem u NCIS a členkou Gibbsova týmu.


Na konci šesté řady v díle Aliyah se vrátila zpátky do Izraele. A zpátky k Mossadu, který řídil její otec Eli David. Ten jí poté poslal na misi do Somálska, kde ale byla zajata a věřilo se, že je mrtvá. Gibbs, Tony a McGee to nevzdali a zjistili, kde se nachází. Zachránili ji a přivezli zpátky do Států. Po této události Ziva opustila Mossad a stala agentkou NCIS. Dokonce si udělala i americké občanství.

Postupem času během několika sérií se Ziva začala sbližovat s Tonym, kolegou z Gibbsova týmu. Po vraždě jejího otce, se Ziva vydala zabít jeho vraha. Dostala ho, ale rozhodla se, že u NCIS skončí. Vrátila se zpátky do Izraele. Na začátku jedenácté řady byl při výbuchu bomby zabit tajemník Clayton Jarvis a členové Gibbsova týmu se dozví, že Zivin život je v nebezpečí. DiNozzo jede do Izraele, aby jí poskytl bezpečí. Několik dní žijí spolu, ale poté se Tony vrací zpět do Ameriky. Na letišti můžeme vidět jejich vášnivý polibek.

Ve finále třinácté řady Family First zjistíme, že Ziva s Tonym otěhotněla a má dceru Tali. Po výbuchu bomby v jejím rodinném domě, kterou nastražil bývalý agent CIA Trent Kort, je nalezena naživu jen jejich dcera. Ziva je prohlášena za mrtvou, i když se nikdy nenajdou její ostatky. Tony přijede do Izraele, aby si vzal na starost výchovu jejich dcery a následně kvůli tomu opustí i NCIS.

(Původní Gibbsův tým za dob Zivy, Foto: CBS)

Delší dobu poté o Zivě nebyla ani zmínka. Průlomu jsme se dočkali až v polovině letošní šestnácté řady v díle She, ve kterém naleznou Ellie a Torres poznámky k případu, který Ziva vyšetřovala. Postupně při vyšetřování zjistí, že si Ziva pronajímala domeček, ve kterém shromažďovala své deníky a poznatky. Ellie v díle zjistí, že je Ziva naživu, ale dříve než to někomu řekne, nalezne od Zivy dopis, kde ji Ziva nabádá, aby neprozradila její tajemství a zachovala její rodinu v bezpečí. V dalších dílech si Ellie o Zivě zjišťuje další věci, např. se snaží zachránit její mrtvou rostlinu, kterou v domku měla.

A tím se dostáváme k poslednímu dílu, ve kterém jsme mohli vidět, jak Gibbs po skončení případu pracuje na své lodi ve sklepě svého domu. V tu chvíli se objeví na schodech Ziva a řekne: „Ahoj, Gibbsi. Není čas na serepetičky. Jsi v nebezpečí.“ Poté, co to ze sebe vyhrkne, už normálním hlasem dodá: „No, neřekneš něco?“. Gibbs celý zaskočený jen řekne: „Zivo.“

Zákulisní informace

Ziva je považována za nejoblíbenější ženskou postavu z NCIS. Fanoušci ji měli radši dokonce více než Abby. Její představitelka Cote de Pablo byla v roce 2013 podle časopisu Q Score druhá nejoblíbenější seriálová herečka; a dle výzkumu E-Poll Market Research ve stejném roce patří mezi top deset nejhezčích celebrit v Americe. Proto po jejím odchodu velká část fanoušků přestala seriál sledovat, a ještě více po její „smrti“ a odchodu Tonyho.

Takže jedním z největších přání fanoušků byl návrat Zivy. Producenti seriály to vnímali a proto toto přání fanouškům splnili. Sama herečka v současné době neměla žádné herecké závazky, na rozdíl od Michaela Weatherlyho, představitele Tonyho, který má hlavní roli v seriálu Bull.

(Uvidíme někdy i Tonyho?, Foto: CBS)

Producenti drželi návrat Zivy pod pokličkou. Finální scéna nebyla nikdy zahrnuta do scénářů, které herci dostali. O scéně věděli jen scénaristi Frank Cardea a Steven D. Binder. Scéna byla nafilmována o půlnoci a zúčastnili se jí jen nezbytní členové natáčení a herec Mark Harmon, představitel Gibbse. Sama de Pablo přišla na jeviště zadním vchodem.

A už je potvrzené, že Zivu uvidíme i v premiérovém díle sedmnácté řady, která se bude vysílat na podzim.

Jste spokojení s návratem Zivy? Napište své názory v komentářích.

Která z dalších hlavních postav vám chybí nejvíce?

83%
12%
5%
0%
0%
0%
78 hlasů

Zdroj článku: TVLine , Express


Jít na NCIS | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!