Po osmnácti letech mění NCIS vysílací čas

Po osmnácti letech mění NCIS vysílací čas

11.6.2021 19:00


Příští rok se nedočkáme nových dílů ve středu. Devatenáctá řada započne klasicky na podzim, ale tentokrát se bude vysílat vždy v pondělí v 9 hodin večer (u nás v úterý ráno). Že by stanice značce přestala věřit?


Prvně začneme dobrou zprávou. Devatenáctá řada bude mít premiéru klasicky na podzim a doufáme, že seriálová sezóna nebude nadále ovlivněna koronavirovou pandemií, a nových dílů se dočkáme na konci září.

Teď ta špatná. Seriál NCIS byl pro stanici CBS vždy velmi výdělečným seriálem, který se pravidelně ocital na nejvyšších místech sledovaností. Stanice tedy neměla po 18 let důvod měnit vysílací blok seriálu, což bylo úterý v 8 hodin večer. Jenže to se příští rok se to změní a není se čemu divit. 17. řada byla v televizi druhým nejsledovanějším seriálem, kdežto letošní 18. řada se propadla až na neuvěřitelné 22. místo.


(Časové schéma příští podzimní seriálové sezóny na stanici CBS, Foto: CBS)

Stanice CBS tak příští rok dala přednost seriálu FBI, který se vysílal vždy po NCIS. Ten se loni dočkal svého spin-offu FBI: Most Wanted a letos dostal zelenou ještě další přírůstek do tohoto světa, FBI: International. Všechny tyto tři seriály ze světa FBI se budou příští rok vysílat v úterý a stanice tak následuje příklad středečního „chicagského“ večera u konkurenční stanice NBC.

Náš seriál byl posunut o den dříve na pondělí. Bohužel nepojede v nejlépe sledovanou osmou hodinu večer, ale až v devět. Po něm bude následovat nový seriál ze světa NCIS, NCIS: Hawaii. Pro celý svět NCIS to nevypadá vůbec dobře. Přesun našeho seriálu bude znamenat další odliv diváků a je otázka, jestli to příští sezóna ustojí. Snad se dočkáme i poslední dvacáté řady. Více seriálu nedáváme i kvůli tomu, že titulní herec, Mark Harmon, zvažuje poslední roky svůj odchod do penze. NCIS: Los Angeles poslední roky také ztrácí svoji popularitu, NCIS: New Orleans letos skončilo a NCIS: Hawaii se bude vysílat až pozdě večer, takže velkou diváckou základnu určitě nezíská. Třeba nás ale franšíza mile překvapí a za šest let se budeme smát těmto pesimistickým názorům.

A jak to vidíte vy?


Jít na NCIS | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře