EJ Barrettová

EJ Barrettová

Sarah Jane Morris Sezóny 2 2011 - 2012


Zvláštní agentka NCIS. Vedla tým, který se snažil dopadnout Přístavního vraha.

Erica Jane „E.J.“ Barrettová je agentka NCIS přeřazena do Washingtonu v díle One Last Score v osmé řadě. Původně byla velitelkou hlavního vyšetřovacího týmu ve španělské Rotě, čímž získala DiNozzovu pozornost, protože mu byla tato pozice nabídnuta ve čtvrté řadě v díle Singled Out. Její přítomnost zvětšila napětí mezi Gibbsem a ředitelem Vancem, protože původně věřila, že byla přeřazena do hlavního města kvůli rozpočtovým škrtům. Nicméně v díle Two-Faced bylo odhaleno, že byla přeřazena, aby mohla stíhat sériového vraha známého jako „Přístavní vrah“. Když je jeden z jeho obětí nalezen uvnitř jurisdikce MCRT, Vance vytvoří údernou jednotku, která ho má dopadnout a Barrettovou jmenoval hlavním vyšetřovatelem. Gibbs začal podezírat Barrettovou a DiNozzu, že spolu začali chodit, čímž by narušili loajalitu vlastním týmům. Ve finále osmé řady je odhaleno, že je neteří bývalého tajemníka Námořnictva Phillipa Davenporta.

E.J. a její tým jsou na konci dílu Swan Song přepadeni. Její členové týmu Gayne Levin a Simon Cade jsou postřeleni a Levin je zabit. E.J. přežije, ale je zanechána v kufru auta. Poté co ji Gibbs zachrání, ji Přístavní vrah vezme jako rukojmí, ale Gibbs ji znovu zachrání. E.J. se poté vzdá své funkce v NCIS, ale předtím ještě vyjme malý mikročip z Levinovy ruky. Na konci osmé řady je DiNozzovi přiřazen úkol, aby se postaral o agenta, který prodává vysoce tajné informace. V premiérovém díle deváté řady Nature of the Beast ji Tony zastaví a přistihne ji s mikročipem. E.J. mu prozradí, že ji Levin požádal, že kdyby se mu něco stalo, tak má donést mikročip kapitánu Felixi Wrightovi.

Nicméně kapitán byl zavražděn a na E.J. s Tonym zaútočí neznámý vrah. Obrátí se na Gibbse o pomoc a E.J. mu řekne, že neví, co je na mikročipu. V uličce se setká s členem jejího týmu, Simonem Cadem. DiNozzo to čekal a hodlal Cade zatknout, protože to byl on, kdo prodával ony informace. Nicméně Cade o ničem nevěděl a všichni tři si uvědomí, že byli zneužiti. V tu chvíli se na ně začne střílet, Cade je smrtelně postřelen, E.J. to schytá do žaludku a Tony do ramene.

Je odhaleno, že oním střelcem byl Casey Stratton, vydávající se za agenta FBI. E.J. se poté schová, aby unikla jeho pozornosti. Později zavolá o pomoc poddůstojníkovi, ale ten zemře z rukou neznámého zabijáka. Gibbs a jeho tým jeho smrt v díle Housekeeping vyšetřují, čímž se jejich cesty znovu zkříží. Poté co dostanou zabijáka, který ji celý rok sledoval, vrátí se zpátky domů na dovolenou.

(E.J. se svým týmem, Foto: CBS)

Objevila se v dílech:
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!