Trent Kort

Trent Kort

David Dayan Fisher Sezóny 5 2006 - 2016


Nepoctivý agent CIA.

Trent Kort se poprvé objevil ve čtvrté řadě v díle Smoked jako agent CIA. Poctivě se ale nikdy nechová – vždy ale ze všech pokusů o zachycení nějaké nelegální činnosti vyklouzne – vždy si dělá vše podle svého. Má tendenci lhát lidem do tváří, dokonce i Gibbsovi. Se všemi v Gibbsově týmu ale dokáže udržovat neutrální vztah, kromě DiNozzy – v díle Bury Your Dead mu nechá vybouchnout auto a vyzradí La Grenouilleovi informace o Tonyho vztahu s jeho dcerou, i když se jedná o misi v utajení. Nicméně bylo vidět, že má uvnitř CIA silné vazby, jelikož se mu podařilo Gibbsovi obstarat složky o Duckym a Vanceovi. Také se uvažovalo, že to Kort zabil La Grenouilliho, i když v tom hrála roli Jenny Shepardová, jelikož kulky z jejího Glocku měly stejné drážkování jako kulka, která zabila Žabáka. Po incidentu s Žabákem byl Kort odvolán z terénu. Později přišel Kort za Gibbsem s prosbou, aby mu pomohl dostat nejhledanějšího zločince NCIS a získat tak zločincových 300 milionů dolarů, které by CIA mohla využít – a zajistilo by mu to tak zpátky jeho práci v terénu. Gibbs věřil, že Kort může být za stolem nebezpečnější než v terénu.

Kort se vrátil zpět v osmé řadě, kdy se snažil dostat poručíka Jonase Cobba, Přístavního vraha. I když jeho identitu znal od začátku vyšetřování, pokusil se zachránit jednu z Cobbových obětí; což ho stálo levé oko. Později bylo odhaleno, že byl tréninkovým důstojníkem Operace Frankenstein, programu „super vojáků“, kterého byl Cobb součástí. Cobbs se chtěl pomstít všem, co z něj vraha udělali, což zahrnovalo Kurta, kterého na konci řady unesl spolu s Jimmy Palmerem a E.J. Barrettovou. Nicméně jeho pravým cílem byl ten, který program vymyslel: tajemník Námořnictva Phillip Davenport. Během čekání na něj všechny tři mučil vodní hadicí, aby jim připomněl, co všechno během tréninku musel zažít. Cobb je ale zabit dříve, než někoho zabije.

Kort se vrátil v třinácté řadě v díle S13E23 Dead Letter a místo oka měl skleněnou náhradu. Zaútočil na agentu MI6, Claytona Reevese. Později bylo odhaleno, že Kort je zodpovědný za nařknutí britského agenta Jacoba Scott za prodej jaderných tajemství Rusům, za kterými stál on. Kort se v řadě stal hlavním padouchem a bylo odhaleno, že stojí za údajnou smrtí Zivy Davidové, jelikož najmul zabijáka, který spálil dům Eliho Davida v Izraeli. Nakonec byl konfrontován Reevesem, týmem NCIS a agentkou FBI Tess Monroevou a zabit.

Objevil se v dílech:
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!