Dočkali jsme se návratu dvou nečekaných postav

Dočkali jsme se návratu dvou nečekaných postav

22.6.2022 17:00


Finále seriálu Obi-Wan Kenobi je za námi. A zatímco netrpělivě čekáme na vyjádření studia Disney, zda se máme těšit na druhou řadu, tak si pojďme připomenout dvě důležitá camea velkých postav, který se už ve Star Wars neobjevily nějaký pátek. Článek obsahuje spoilery k poslednímu dílu.


Císař Palpatine

Herec Ian McDiarmid byl v poslední době na svou opětovnou roli císaře Palpatina několikrát dotazován. Vždy svědomitě mlžil, naznačoval ale, že na streamovací stanici Disney+ se chystá celá řada seriálů z období, kdy byl Palpatine u moci, a tak lze přisuzovat, že jeho přítomnost bude v seriálech cítit. A návratu byl herec vždy otevřený, i když v naší současnosti je díky finálnímu zásahu jeho vnučky Rey snad definitivně mrtvý.

Palpatine se nyní vrátil i v seriálu Obi-Wan Kenobi, kdy s Darth Vaderem rozebíral jeho stále pevné pouto s bývalým mistrem Kenobim. Ze scény bylo vidět, že Vader po deseti letech na temné straně Síly stále váhá a stále v něm zbylo hodně z Anakina. Taktéž se zdá, že má daleko silnější vazby na svého bývalého mistra, kterého sice bytostně nesnáší, nicméně stejně tak chová hněv ke svému současnému sithskému lordovi. ian


Zjevení samotného císaře nám dává šanci, že by se McDiarmid a jeho Palpatine mohl objevit například v připravovaném seriálu Andor, který odstartuje na konci léta. Ian McDiarmid nechyběl ani na letošním panelu Star Wars Celebration a herec je stále ve svých sedmasedmdesáti letech ve skvělé formě. Byla by škoda ho tedy nevyužít na ještě pár dalších projektů. Vidět totiž císaře vždy stojí za to.

(Císař se objevil v hologramu. Foto: Disney+)

Qui-Gon Jinn

Volání po mistru Qui-Gonovi bylo dlouhé. Obi-Wan k němu promlouval prakticky celý seriál, ale mistra Jinna jsme se málem nedočkali. Nakonec nám studio Disney nabídlo kratičkou a závěrečnou scénu, ve které se Qui-Gonn objevil. Pochopitelně se vrátil i Liam Neeson, který hranou roli naposledy ztvárnil v Epizodě I v roce 1999. Následně Neeson ještě několikrát postavu daboval pro animované projekty.

Zatímco císař Palpatine byl příjemným překvapením a jeho zjevení nebylo úplně až tak nutné, Qui-Gona jsme celou dobu očekávali. I když jeho návrat byl nostalgický, malinko jsme čekali něco víc. Na konci Epizody III Yoda Obi-Wanovi sliboval, že ho naučí jak se svým bývalým mistrem komunikovat. No, to se doposud za těch deset let Kenobimu nepovedlo. Až do této chvíle.

A úkol, který dostal Obi-Wan v Pomstě Sithů, vlastně pokračuje nyní, protože se zdá, že Qui-Gon má pro Obi-Wana nové úkoly, které snad uvidíme třeba ve druhé řadě. Právě poslední scéna nám dává největší naději na pokračování. Takto to přece skončit nemůže. Qui-Gon a Obi-Wan zkrátka musí mít nějakou delší a hlubší rozpravu. Dámy a pánové, držte si klobouky, ve druhé řadě budeme sledovat dobrodružství mistra Jedie a ducha. To jsme tu ještě neměli.

(Objevil se! Foto: Disney+)

Chyběla vám v seriálu ještě nějaká jiná známá postava? Třeba Cody?


Jít na Obi-Wan Kenobi | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!