Owen Lars

Owen Lars

Joel Edgerton Sezóny 1 2022 - 2022


Farmář z Tatooinu, kterému byl předán mladý Luke Skywalker na výchovu. Owen nicméně potlačoval Lukeovy touhy opustit planetu.

Farmář z Tatooinu, se kterým se poprvé setkáváme v Epizodě II. Jednalo se o poměrně tichého a dobrosrdečného chlapce, který nikdy neměl velké ambice. Spokojil se s rodinnou tradicí farmaření na Tatooinu, nikdy nepřemýšlel o jiných možnostech ve velké galaxii. Owen je synem Cliegga Larse, který osvobodil z otroctví Shmi Skywalker. Svým způsobem je tak Owen nevlastním bratrem Anakina.

Oba ale spolu nevyrůstali a prakticky se potkali pouze jednou a to v době, kdy Shmi byla unesena Tuskeny. Anakin přesto o této odlehlé části rodiny věděl, ale ani poté je nenavštěvoval. Sám měl na Tatooine ty nejhorší možné vzpomínky a nerad se na planetu vracel. Když Padmé porodila Luka, bylo okamžitě po její smrti rozhodnuto, že dítě poputuje k Larsovým. Aby zde nebyl na výchovu Luka Owen se svou manželkou Beru sám, dohlíží na mladého Skywalkera i Obi-Wan Kenobi.

Owen si ale brzo uvědomí, že žádného strýčka Bena nepotřebuje. Naopak bývalý Jedi přitahuje moc pozornosti a naopak vystavuje rodinu Larsových nebezpečí. Z Owena se postupem času stane nepříjemný bručoun, který nestojí o Obi-Wanovu pomoc a ani jeho pohostinství. Owen je společně s Beru zabit stormtroopery, kteří farmáře zabijí, když hledají ztracené droidy z lodi Tantive IV.

Profil postavy z filmů Star Wars najdete: ZDE