Pátý Bratr

Pátý Bratr

Sung Kang Sezóny 1 2022 - 2022


Další z Inkvizotorů, který loví Jedie. Setkáváme se s ním i v animovaných Rebels, kde například změří síly s Maulem.

Pátý Bratr je jedním z dalších Inkvizitorů, se kterým se setkáváme na písčité planetě Tatooine. Tam vyrazí společně s Veleinkvizi­torem a Revou, neboť slyšeli rychle se šířící drby o Jediovi, který se zde ukrývá. Reva chce ale ulovit nějaké zvučnější jméno a již léta prahne po Obi-Wanovi.

Od toho jí odrazuje Veleinkvizitor i Pátý Bratr. Obecně je známé, že Inkvizitoři jsou bývalí Jediové, většinou se jednalo pouze o ochránce Chrámu Jediů, kteří nebyli až tak silní v boji. Proto i Inkvizitoři si netroufají na Jedie v boji jeden na jednoho a radši útočí ve větším počtu, kde mají logicky větší šanci. S Pátým bratrem se následně setkáváme na planetě Daiyu, kam Reva nalákala Obi-Wana.

Pátý Bratr není ve světě Star Wars žádným nováčkem. Zhruba tři roky před bitvou o Yavin se s ním setkáváme v animovaném seriálu Star Wars: Rebels, který se odehrává až po seriálu Obi-Wan Kenobi. Tam Pátý Bratr pronásleduje stále sílící buňku Povstalců poté, co je zabit Veleinkvizitor. Ani Pátý Bratr ale nedopadne nejlépe. V závěru druhé řady je společně se Sedmou Sestrou usmrcen bývalým sithským lordem – Maulem.

Profil postavy ze seriálu Star Wars: Rebels najde: ZDE