Edňáci hodnotí finále seriálu Once Upon a Time

Edňáci hodnotí finále seriálu Once Upon a Time

9.6.2018 20:15


Závěrečná epizoda Leaving Storybrooke uzavřela dlouhou sedmiletou cestu seriálu. Splnila naše očekávání a byla seriálu důstojným finálem?


@Annie2809

Finále seriálu bylo podle mého názoru velice vydařené. Přesně takové, jaké jsem ho čekala. Krásný pohádkový a důstojný konec. I když to všechno nedávalo moc smysl. Tvůrci moc nevychytali časový skok a nemysleli na pár paradoxů s tím spojených. Upřímně mi to ani nevadilo. Ano, nedávalo to smysl, ale k tomuto seriálu takové věci prostě patří. Stále jde o pohádkový příběh.

Určitě si myslím, že by finále prospěla delší stopáž. Přišlo mi, že finále bylo opravdu hodně obsáhlé a všechno se vzalo moc hopem. Vezměme si třeba rozuzlení celého příběhu. Bylo to takové jednoduché, očekávané. Rampl zabije sebe a tím i své druhé já z Říše přání. Určitě by se mi líbilo něco víc zamotaného, ale je mi jasné, že na to úplně nebyl prostor.


Jsem moc ráda, jak to všechno dopadlo. Celkově se mi finále velmi líbilo a jsem za takový konec moc ráda.

Hodnocení: 90%

@komcus

Finálové epizody seriálů bývají různé, někdy se tvůrcům povede vymyslet rozumný konec, někdy v něm všechno ještě víc pokazí. U Once Upon a Time nakonec platila spíš první možnost. Byl opravdu zvláštní pocit, vědět, že se díváte na poslední díl seriálu, který pravidelně sledujete několik let. Ať už seriál za ty roky zažil jakékoli vzestupy i pády, finále se povedlo.

Po časovém skoku a odbočce, kterou sedmá řada představovala, jsme se díky Storybrooku a starým známým vrátili zpátky ke kořenům předchozích šesti řad. I když celá epizoda působila možná až moc urychleně, byli jste nakonec šťastní, že se všichni dočkali svého šťastného konce. Díky tomu se dá částečně přehlédnout paradox v časové linii, který vytvořili spojením všech říší. Je škoda, že původní hlavní postavy jako Emma nebo Krasoňovi se do finále zapojili jen okrajově kvůli jejich novým projektům.

Jak už jsem zmínil, ať už jsme se během těch sedmi let dočkali lepších i horších kapitol, finále muselo téměř každého fanouška uspokojit.

Hodnocení: 90%

@jitu

A je to tady, poslední díl. Jenom s těžkým srdcem jsem klikla na ikonku posledního dílu. Jeho zhlédnutí jsem oddalovala, jak jsem jenom mohla, protože jsem si nedokázala představit, že toto je opravdu ono – konec seriálu. I přes všechny vzestupy a pády tohoto seriálu, to byl jeden z nejlepších a nejvíce promyšlených seriálů, který jsem viděla. Celý poslední díl jsem čekala na naše staré postavy, až se naposledy objeví a řeknou své poslední sbohem. Když jsem je potom viděla všechny spolu, byla jsem šťastná i smutná zároveň. Trošku mě ale mrzí, že se tam Emma a její Hook objevili až úplně na konci. Další věc, která mě při sledování závěrečného dílu zamrzla bylo, že tvůrci nedokončili některé načaté příběhy. Třeba se někdy dočkáme nějakého dalšího spin-offu, kde tyto příběhy budou dořešeny a dovyprávěny – uvidíme.

Ale i přes to se mi tento díl velice líbil. Celé zakončení seriálu bylo velmi povedené a každá z našich postav se dočkala šťastného konce a zlo bylo poraženo. Kletbou to celé začalo a také skončilo. Musím se přiznat, že i slza na konci ukápla, protože když člověk něco zná tak dlouho, najednou si nedokáže představit, že to není. Jak řekla představitelka Alenky: ,,Na pohádky nejsme nikdy dost staří.‘‘ A s tím já naprosto souhlasím. Celých 7 let to byla pořádná pohádková jízda a já jsem ráda, že jsem mohla být u toho. Takže děkuji Once za připomenutí toho, že každý má svůj šťastný konec a že se nesmíme vzdávat, i když to vypadá, že se celý svět obrátil vzhůru nohama, ale musíme pořád věřit v sebe i v ostatní.

Hodnocení: 95%

Foto: ABC


Jít na Once Upon a Time | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!