Baelfire

Baelfire

Dylan Schmid Sezóny 5 2011 - 2017


Rampelníkův jediný syn, o kterého přišel kvůli své touze po moci. V našem světě jako Neal Cassidy.

Baelfire má být za pár dní, v den svých čtrnáctých. narozenin, vzat do války se zlobry, proto s ním chce jeho otec Rampelník utéct. Při útěku je však zastaví vévodův voják Hordor, který jeho otce donutí, aby mu políbil botu. Jeho otec přijde na způsob, jak ho zachránit, proto se vloupá do vévodova zámku pro dýku Temného. Baelfire je poslán domů, kde si jej ráno chtějí odvézt vojáci, ale v tom se zjevuje Rampl, který všechny povraždí.

Jednoho dne je Baelfire nalákán krysařem. Rampelník mu slíbí, že když se s ním vrátí domů, může se změnit. Baelfire se vydá za Reul Ghormem, o kterém jeho kamarádka Morraine slyšela během války, aby ho požádal o pomoc. Z Reul Ghorma se však stává modrá víla, která Baeovi daruje kouzelnou fazoli. Bae dojde pro otce a v lese otevře portál, kterým nakonec propadne jen on, neboť Rampl dostane strach.

Bae se ocitá v Londýně, kde se po vloupání do jednoho domu setkává s Wendy a jejími mladšími bratry, Johnem a Michaelem. Baelfire navíc dostává od jejich matky povolení, aby mohl zůstat. Jednoho večera se Bae vzbudí a vidí, jak Wendy sedí v okně a sleduje stín. Zastaví ji a řekně, že magie je nebezpečná a aby už nikdo okno neotvírala. Wendy i přes jeho varování navštívila Zemi Nezemi. Baelfire navrhe, aby stín chytli. Jejich plán však naruší Michael, kterého Bae brání před stínem vlastním tělem. Stín bere Baelfira do Země Nezemě, ale po cestě se mu podaří vymanit a pádá do moře, odkud je vyloven posádkou Jollyho Rogera.

Nedovolím, aby magie zničila tvou rodinu. Tohle je jediná možnost. Musíš mě nechat jít.

Kapitán lodi, Hook, se rozhodne vydat Baelfira stínu, ale když zjistí, že je to syn Milah, změní svůj názor a Baelfira před ztracenými chlapci ukryje. Později najde v Hoově kajutě obrázek Milah a obviní ho ze zničení rodiny a matčiny smrti. Nakonec je Hookem vydán ztraceným chlapcům. Na břehu Země Nezemě ho Felix přivede k dalšímu chlapci, který srovnává jeho obličej s obrázkem. Baelfire oním chlapcem není, proto je poslán k ostatním.

Události po seslání první kletby naleznete u postavy Neal Cassidy.

Foto: ABC