Červená Karkulka

Červená Karkulka

Meghan Ory Sezóny 4 2011 - 2016


Sněhurčina dobrá přítelkyně, která z dobrého důvodu nosí červenou kápi. Ve Storybrooku jako Ruby.

Karkulka žije se svou babičkou. Když starosta Tokins hledá dobrovolníky na lov vlka. Karulka vyjádří zájem, ale babička jí to zakáže. Babička jí připomene, aby si svůj červený plášť nesundávala, protože odhání vlky. Druhý den ráno najde ve stodole dívku, která se jí představí jako Mary. Společně jdou ke studni pro vodu, kde nachází ostatky mrtvých lovců.

Během večera dostane Karkulka nápad zabít vlka. S Mary sleduje vlčí stopy, které se po cestě mění v lidské, končící u Karkulčiny stodoly. Karulka usoudí, že její přítel, Petr, musí být vlk. Domluví si s ním schúzku a vystětlí mu, jak se věci mají. Petr jí uvěří a nechá se přivázat ke stromu. Nicméně, když vyjde měsíc, mění se ve vlka Ruby, která aniž by si byla vědoma, co dělá, roztrhá Petra na kusy. Po chvíli přichází babička s Mary. Babička vrací Karkulce její plášť a nakáže jí a Mary, aby uprchly.

Karkulka a Mary jsou spolu na útěku. Karkulka si všimne, že je její plášť natržen, proto posílá Mary pryč. Druhý den ráno se Karkulce uleví, že plášť fungoval. Když se jde k potoku umýt, vezme jí neznámý muž její plášť. Naštěstí se jí ho podaří najít dřív, než plášť spálí. Quinn, který je také vlk, vezme Karkulku za jeho vůdkyní, Anitou. Karkluka je v šoku, když jistí, že Anita je její matka, se kterou žila v oddělení proto, aby nevyrůstala jako vlk. Aby zachránila Sněhurku, je Karkulka nakonec nucena svou matku zabít.

Později pomůže princi Krasoňovi utéct před králem Georgem ke Sněhurce.

Ve Storybrooku je známá jako Ruby.

Foto: ABC