Princ Krasoň

Princ Krasoň

Josh Dallas Sezóny 7 2011 - 2018


Princ James, přezdívku Krasoň dostal od Sněhurky, do které se zamiloval, když ho okradla o prsten jeho matky. Ve Storybrooku jako David Nolan.

Princ Krasoň se narodil v chudé rodině. Jeho rodné jméno je David, jeho bratr dvojče se jmenuje James.

Jednoho dne na jejich farmu přijde Rampelník, protože vzdejší král nemůže mít děti. Rodiče se rozhodnou vydat Jamese, ze kterého se stane princ, zatímco Davida si nechávají.

Z Davida se stane pastýř a pomáhá své matce s farmou. Díky dívce z Arendellu, Joan, se z Davida stává statečný bojovník, který poráží zlou Pastýřku.

Poté, co princ James nešťastnou náhodou zemře, nastupuje David na jeho místo. David pro krále Midase zabije draka, který mu za odměnu nabídne ruku své dcery. Na příkaz krále George David souhlasí. Matka daruje Davidovi svůj svatební prsten a ten se vrací zpět do role prince Jamese. S princeznou Abigail se v kočáře vydává na projížďku.

Během jejich projížďky je přepadne zloděj, který ukradne Davidův prsten. Když se Davidovi podaří zloděje, Sněhurku, chytit, dozví se, že již prsten prodala. Sněhurka nazve Davida „princ Krasoň“. Společně se vydají k trolímu mostu, aby získali prsten od trolů zpět. Při útěku zachrání Sněhurka Krasoňovi život. Poté Sněhurka vrací Krasoňovi prstem a jejich cesty se rozchází.

Když se princ Krasoň rozhodne, že si Abigail nevezme, jeho útěk zmaří právě Abigail, která Krasoně posílá zachránit jejího milovaného, Fredericka. Po úspěchu se jeho cesty s Abigail rozchází. Sněhurku najde právě v čas, když ji zastaví před vraždou Zlé královny. Krasoňův polibek ruší účinek Rampelníkova lektvaru, po kterém Sněhurka přestala milovat. Vzápětí je však Krasoň zajat a odveden na popravu na hrad krále George. Popravu zastaví Zlá královna, která si bere Krasoně jako svého vězně. Potom, co se Krasoňovi podaří uprchnout, vyhledá Rampelníka, aby od něj získal zpátky svůj prsten. Rampelník ho posílá do zámku Maleficent, kde se Krasoňovi úspěšně podaří schovat do těla stvůry lahvičku s výtažkem pravé lásky. Rampelník vrací Davidovi jeho prsten.

Princ Krasoň nachází mrtvou Sněhurku ve skleněné rakvi obklopenou sedmi trpaslíky, ale jeho polibek Sněhurce vrací život.

Poté, co jim Zlá královna na svatbě pohrozí, že zničí jejich štěstí, se Krasoň a Sněhurka vydají ke stromu moudrosti, který jim však domítne pomoct. Maleficent jim vysvětlí, že je strom odmítl, protože Sněhurka očekává dítě s velkým potenciálem pro temnotu. Za pomoci čarodějova učně vloží Krasoň a Sněhurka temnotu z jejich nenarozeného dítěte do dračího vejce, které ukradli Maleficent. Když se z vejce začně klubat dítě, snaží se ho zachránit, ale je pozdě. Dítě s temnotou propadá portálem do země bez magie.

Krasoň a Sněhurka získají od Rampelníka proroctví, podle kterého se Zlá královna chystá seslat temnou kletbu a jediný, kdo ji může zlomit je jejich nenarozená dcera. Za pomoci Modré víly vyrobí Geppeto kouzelnou skříň, která může Sněhurku a dítě zachránit od kletby. Sněhurka však porodí v den příchodu královniny kletby, proto je do skříně smrtelně zraněným Krasoněm vložena pouze Emma.

Ve Storybrooku jako David Nolan.

Foto: ABC