Piper Chapman

Piper Chapman

Taylor Schilling Sezóny 4 2013 -


Piper Chapman je dvaatřicetiletá žena, která své mládí prohýřila a užila plnými doušky. Prožila vášnivý lesbický vztah s Alex, která byla zapletena v drogovém kartelu. Jednou jedinkrát se Piper rozhodla, že Alex pomůže a dopustila se trestného činu. Důsledkem toho se na 15 měsíců ocitá za mřížemi věznice s nízkou ostrahou a odpykává si trest odnětí svobody za jedinou akci, kterou pro Alex udělala, převoz peněz z prodeje drog.

Knižní předloha postavy: Piper Kerman
Reálná předloha postavy v knize: Piper Kerman – autorka
Obvinění: zločinné spolčení
Trest: 15 měsíců
Identifikační číslo vězně: 1278–1945
Práce ve věznici: Elektrikář

Přezdívky:
Chapman
Pipes
Pampeliška (Crazy Eyes)
Mozkovna
Chytrolín (Pennsatucky)
„La Llorona“ Siréna (hispánky)
Bloncka

Vztahy:
Larry Bloom – snoubenec
Alex Vause – bývalá přítelkyně
Crazy Eyes – obdivovatelka
Polly – nejlepší kamarádka

Rodina:
Carol Chapman – matka
Bill Chapman – otec
Cal Chapman – bratr
Celeste Chapman – babička (v druhé sérii zesnula)

Minulost


Piper se jako mladá zamilovala do ženy Alex. Brala to ze začátku jako experiment, ale její cit se prohloubil a byl opětován. Alex ale byla jednou z překupníků drog a cestovala po celém světě. Jednou Piper požádala, aby ji pomohla propašovat peníze přes hranice. Ta ji vyhověla. Když o to ale požádala znovu, Piper se rozhodla Alex opustit. O několik let později se díky své kamarádce Polly seznámila s Larrym a začala s ním chodit. Alex ale dopadli a ona Piper udala, takže po deseti letech byla Piper odsouzena za mříže. Krátce před nástupem do vězení se s Larrym zasnoubila.

1. série


Piper bojuje na všech frontách, seč ji síly stačí, aby se vypořádala s novým prostředím. Přechod to není vůbec jednoduchý a zjišťuje, že nic nedostane zadarmo. Navíc ke své smůle zjišťuje, že skončila v té samé věznici jako její bývalá přítelkyně Alex. Rozhodne se jí vyhýbat, ale člověk míní, okolnosti mění. Ke konci série je na pokraji sil, protože svým zaviněním způsobí, že ji všichni opouští a nenávidí. Vše vyvrcholí potyčkou s rivalkou Pennsatucky, která se ji rozhodne zabít kvůli náboženskému přesvědčení.

2. série


S Piper se setkáváme na samotce, kde si odpykává trest za pěstní souboj s Pennsatucky. V noci ji ale vytáhnou z lůžka a posadí na letadlo do Chicaga. Piper se obává nejhoršího, ale zjistí, že byla jen převezena kvůli svědectví u soudu. Setká se tam i s Alex, která je tam ze stejného důvodu. Alex po líčení propustí a Piper putuje zpátky do Litchfieldu. Stane se součástí pátrání, které šetří únik dotací do věznice a jejich zpronevěru. Během té doby zemře její babička a Piper je po dlouhé době jedna z mála, která dostane dvoudenní propustku.

Fotogalerie postavy S02E01
loading…