O seriálu Orphan Black

O seriálu Orphan Black

2.4.2013 23:29


Sarah je dítě ulice, které se životem protlouká jak jen to jde. Moc se jí to ale nedaří. Pak se jednoho večera stane svědkem sebevraždy ženy, která jako by jí z oka vypadla. Přečtěte si více o novém sci-fi seriálu stanice BBC America.


Přestože Beth evidentně nebyla adeptem na nejšťastnější obyvatelku New Yorku, Sarah se rozhodne využít situace, která se jí nabízí. Zjistí totiž, že dotyčná neznámá měla byt na dobré adrese, hezkého přítele i slušnou sumu na tajném spořícím účtě. Mimochodem, to, proč Beth spáchala sebevraždu, se stane jednou z velkých záhad seriálu.

Nicméně, materiální požitky budou dostatečným důvodem pro Sarah, aby se rozhodla, že si přivlastní Bethinu identitu. K tomu jí dopomůže Felix, se kterým vyrůstala v pěstounské rodině, tak, že její tělo identifikuje, o její sebevraždě přesvědčí jejího (ex)-přítele a dokonce za ni uspořádá malé rozloučení. Mimochodem, kdo jste máte rádi Lafayetta z True Blood, nebo Joba z Banshee, Felix se vám bude nejspíš také dost líbit.


Ale místo toho, aby Sarah své problémy takto elegantně vyřešila, namočí se do potíží mnohem zásadnějších, než nedostatek financí. Zjistí totiž, že dotyčná žena jí nebyla podobná jen tak náhodou, a navíc, dívek, které by jí jako z oka vypadly, po světě běhá daleko víc, než by si byla ochotná myslet.

A aby toho nebylo málo, tak se někdo rozhodl všechny klony odstranit. Sarah se tak zaplétá do nevítaného dobrodružství, které začíná růžovými telefony, zvláštní průpovídkou a mozkem dívky s německým akcentem na předním skle jejího lehce nabytého auta.

Scénáře se ujal John Fawcett, a Graeme Manson, autor i v Čechách celkem populárního sci-fi thrilleru Cube.


Jít na Orphan Black | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!