Co si Peacemaker myslí o Batmanovi a další easter eggy čtvrtého dílu

Co si Peacemaker myslí o Batmanovi a další easter eggy čtvrtého dílu

26.1.2022 23:07


Zítra nás čeká už pátá epizoda Peacemakera. Ohlédněme se však ještě za dílem z minulého týdne a podívejme se na easter eggy a pomrknutí v něm obsažené.


Matter-Eater Lad

Při jednom z rozhovorů s Murnem se Chris svěří, že jednou musel spojit síly s hrdinou jménem Matter-Eater Lad. Tento kosmický bojovník z planety Bismoll, vlastním jménem Tenzil Kem, je v komiksech členem týmu Legion of Super-Heroes a jak připomněl režisér David F. Sandberg, odkazu na něj jsme se dočkali už ve filmu Shazam!. Matter-Eater Lad, jak už název napovídá, má schopnost pozřít téměř vše, vedle toho má i zrychlené trávení. Kde je mu konec v rámci seriálového univerza je záhadou.

Foto: DC Comics


Ukradená gorila

Při sledování televize v jedné scéně běží zpráva o ukradené gorile Charlie. V tomto případě se může jednat o jistý odkaz na origin slavného Flashova nepřítele Gorilla Grodda, ale také na další gorily ze světa DC. Podle některých teorií je ale Charlie pouze rekrutem Groddova režimu. Dočkáme se nějakého vysvětlení?

Foto: HBO Max

White Dragon

Při návštěvě Auggieho obydlí a skrýše se definitivně potvrdilo, že Peacemakerův otec dříve působil coby rasistický „hrdina“ White Dragon. Vigilante a Peacemaker si chvilku prohlédli i jeho kostým, což Vigilanteho inspirovalo k „návštěvě“ vězení. Komiksový kostým White Dragona, který nosil jistý Daniel Ducannon, propůjčoval svému nositeli nadlidskou sílu a nezranitelnost a také zlepšoval jeho schopnosti chrlení ohně.

Foto: HBO Max

Batman a jeho padouchové

Auggieho soused, který podle svých slov miluje Batmana, opět kladl Peacemakerovi všetečné otázky. Doufaje, že si konečně ujasní, zda je Chris padouch nebo hrdina, nadhodil, že jeho gothamský idol má celou řadu záporáků. Jmenoval pak Jokera, Riddlera a Mad Hattera. Svým vyjádřením ale Peacemakera naštval a náš antihrdina následně nadhodil přesvědčivé argumenty o tom, proč se Batmanova válka proti zločinu nevyplácí. Jeho kritika Batmanova kodexu o nezabíjení protivníků je rozhodně k zamyšlení.

Ale pozor! Scéna vyvolává i jisté pochybnosti o kontinuitě celého „DCEU“ (pokolikáté už?). Batfleck přece jen ve svých filmech občas někoho zabil. Tak o jakém Batmanovi sakra byla řeč?

Foto: Warner Bros.

Další odkazy na Ricka Flaga

Peacemaker opět truchlil nad tím, jak v The Suicide Squad zabil Ricka Flaga. Na šéfa Task Force X odkázala i figurka Ultra Bunny ve Vigilanteho autě. Právě motiv tohoto králíčka měl Flag na triku po většinu filmu.

Foto: HBO Max

Atomic Age

Při boji s Judomasterem se okolo Peacemakera prožene kamion s nápisem Atomic Age. Pravděpodobně se jedná o odkaz na komiksovou éru z konce padesátých let, kdy se komiksy zaměřovaly na atomovou vědu a odkazovaly na dřívější vědeckofantastické příběhy.

Foto: HBO Max


Jít na Peacemaker | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!