Čeká Tommyho další osudová rána?

Čeká Tommyho další osudová rána?

19.8.2019 7:30


Pátá řada Peaky Blinders se kvapem blíží, a tak fanoušci nelení a spekulují nad možným vývojem událostí. Nedávno zveřejněný trailer fantazii jen rozdmýchal a vyrojilo se několik teorií, které možná nejsou zas tak daleko od pravdy. Pojďme si představit ty nejzajímavější.


Přestože se jedná o spekulace, tento článek může obsahovat zásadní spoilery pro pátou řadu Peaky Blinders.

Ty nejvíc šokující teorie samozřejmě zahrnují skon některého z rodiny Shelbyových. Po smrti Johna v minulé sérii už nikdo není v bezpečí. Kdo by mohl být další na řadě?


Dožije se Charlie šesté série?

Je řeč o Tommyho synovi, kterého má s Grace. Ač je tato teorie asi nejtragičtější, je také bohužel nejpravděpodob­nejší. V traileru jsme si mohli všimnout hned několika indicíí. Tommy drží svou dceru za ruku a záběr na ně je velmi podobný záběřům, které se používají v případě pohledu od hrobu. Proč by tam stál jenom dcerou, kdyby byl Charlie naživu?

Stojí Tommy s dcerou nad hrobem malého Charlieho?

Další záběr z traileru, který tuto teorii podporuje, je Tommy držící bezvládné tělo vedle hořícího automobilu. Tělo rozhodně nepatří dospělému jedinci a na 100% se jedná o chlapce. Na druhou stranu z fotek, které utekly z natáčení víme, že v páté řadě proběhne pohřeb jiného chlapce jménem Peter. Doufejme tedy, že se tato teorie nenaplní. Charlie je to jediné, co Tommymu po Grace zbylo. Ztráta syna by ho mohla vyprovokovat k neuváženým rozhodnutím.

Čí tělo drží Tommy v náručí?

Michael zradí Peaky Blinders

Michael má za ušima a po Tommym je pravděpodobně tím nejchytřejším z Peaky Blinders. Po nešťastných událostech ze čtvrté série byl odvelen do USA budovat značku Shelby Limited, což chápe jako nespravedlivost vůči své osobě. Po krachu na burze v roce 1929 se však vrací zpátky do Birminghamu i s novou manželkou. Vztahy jsou napjaté a Michael cítí křivdu, kterou nehodlá nechat být. Jako účetní společnosti Shelby Limited má dost informací na to, aby mohl Tommyho vydírat nebo rovnou udat úřadům.

Má Michael něco za lubem?

Kdo to visí na kříži?

Jedním z prvních záběrů v traileru je Tommy klečící v poli a za ním v dáli je kříž, na němž visí mužské tělo. Teorií, o koho by mohlo jít, je hned několik, nicméně je téměř jasné, že půjde o někoho blízkého. Arthur je tentokrát spíše mimo hledáček. Vzhledem k fingované smrti na konci čtvrté série by se zabití této postavy nejevilo jako nejchytřejší tah. Fanoušci se dosti kloní k možnosti, že jde o Finna, jelikož jeho příběhová linka se za celé 4 série téměř nerozjela. Současně je to ale i důvod proč by oním ukřižovaným být neměl. Finn právě dospěl a hodlá si urvat své místo mezi obávanými Peaky Blindery, jen doufejme, že se kvůli tomu nezaplete se špatnými lidmi. Další na řadě je v předchozím bodu zmiňovaný Michael. Této možnosti ostatně nahrává sama výše zmíněná teorie. Ne že by Michaela ukřižovali sami Peaky Blinders, ale je možné, že ve své chamtivosti neodhadne nepřítele a ten využije jeho zranitelnosti vůči Shelbyovým. Michaelovu manželku si zahraje v Hollywoodu velmi populární Anya Taylor-Joy a je spíše pravděpodobné, že její role bude z ranku hvězdného camea, než regulérní nová postava. Smrti Michaela tedy nahrává i tato skutečnost, jelikož stejně jako Esme nebude paní Grayová pro příběh již důležitá.

Kdo bude muset zemřít, aby Tommyho vylákali do boje?

Aberama Gold to s Polly nevzdává

Dočká se Polly jednou i svého štěstí? I když sblížení s Aberamou nebylo příliš romatické, dle traileru s zdá, že to mezi nimi neskončilo. Polly Aberamovi zamotala hlavu víc, než sám čekal, a tak zkouší nové metody, jak ji získat. Stejně jako Abmerama se do páté série vrací i postava jeho syna Bonnieho. Je tedy jasné, že spolupráce s Shelbyovými neskončila.

Podlehne Polly Aberamovým praktikám?

Alfie žije

Toto je spíš zbožné přání, než čímkoliv podložená teorie, nicméně postava Alfieho Solomonse se stala natolik oblíbenou, že fanoušci vynakládají až neuvěřitelné úsilí dopátrat se možnosti, jak by se Alfie mohl do příběhu vrátit. Ačkoliv tvůrci samozřejmě nic neprozradí, sám představitel role, Tom Hardy, spekulacím jen nahrává. Se svým odchodem ze seriálu byl značně nespokojen a velmi hlasitě o tom veřejně mluví. Šance, že by se Alfie vrátil jinak než formou flashbacku, je však téměř nulová i vzhledem k pokročilému stádiu nemoci, ke kterému se na konci čtvrté série přiznal.

Vrátí se Alfie Solomons? Špíše ne.

Foto: BBC One

Co říkáte na fanouškovské teorie? Máte vlastní nebo vás některá už také napadla? podělte se s námi v komentářích.


Jít na Peaky Blinders | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře