Fanoušci jsou přesvědčení o identitě černé kočky

Fanoušci jsou přesvědčení o identitě černé kočky

7.9.2019 14:27


Jsme v půlce páté řady a je nastolených tolik příběhových linek, že bude s podivem, jestli to tvůrci zvládnou všechno ukočírovat. Avšak zásadní otázkou je: Kdo je černou kočkou ze snu Thomase Shelbyho?


Již v první epizodě nové série Tommy zmínil sen o černé kočce, která signalizuje zradu uvnitř rodiny. Tento sen měl Tommy již v minulosti a nikdy se nemýlil. Ačkoliv první na ráně je samozřejmě Michael, tak právě proto se jeho zrada spíše neočekává. Jeho nová ženuška Gina je však více, než podezřelá. Fanoušci jsou téměř na 100 % přesvědčeni, že onou černou kočkou je právě ona. Gina má být údajně součástí gangu Billy Boys a přesvědčila Michaela, aby peníze neinvestoval a tím o ně Shelbyovi po krachu na burze přišli. Stejně tak fanoušci nevěří, že je skutečně těhotná, což potvrzuje i scéna s Polly, která nedokáže určit pohlaví dítěte, i když v minulosti tak předpověděla pohlaví všech dětí v rodině.

Zmanipulovala Gina Michaela natolik, že zradí rodinu? Foto: BBC One


I když je Gina momentálně nejžhavějším kandidátem na zrádce, v řadě jsou i další adepti. Repektive adeptky. V páté řadě jsou víc než kdy před tím v popředí ženy a téměř každá z nich má důvod k pomstě, či ke zradě. Snad kromě Polly a Ady. Avšak Linda nebo Lizzie mají pádné důvody a dost informací na to, aby Shelbyovi potopily. Jedna z teorií dokonce naznačuje návrat Esmé, která je součástí rodu Leeových, kteří v danou dobu jako jediní věděli, kde táboří Aberama Gold se svým synem. Mohla je udat ona? Jako návrat této postavy by to byl vskutku nečekaný.

S ženami od Shelbyových si není radno zahrávat. Foto: BBC Two

Jaké jsou vaše teorie? Je to některá ze míněných postav nebo tipujete někoho úplně jiného? Podělte se o názor níže v komentářích.


Jít na Peaky Blinders | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!