Perception

Perception


Doktor Daniel Pierce (Eric McCormack) je velmi excentrickým člověkem trpícím paranoidní schizofrenií. Ovšem tento hendikep mu nezabránil v normálním životě. Daniel učí na vysoké škole neurovědu, jeho přednášky jsou naprosto fascinující a studenti je ve velkém vyhledávají. Aby byl Daniel schopen normálně fungovat, má k ruce Maxe Lewickiho (Arjay Smith), který je jak jeho asistentem, tak „chůvou“ – bydlí u něj v domě, hlídá, aby Daniel dodržoval svou dietu a zůstal organizovaný.

Všechno šlape jako po drátkách, dokud do Danielova světa nevstoupí jeho bývalá studentka, nyní agentka FBI Kate Morettiová (Rachael Leigh Cook) a nežádá ho o pomoc s vyřešení případu vraždy. Daniel samozřejmě odmítnout nedokáže, protože mezi ním a Kate je jisté pouto a tím se rozjíždí kolotoč případů, na kterých Daniel FBI vypomáhá. Vždy se jedná o případy, do kterých je nějak zapojeno psychické onemocnění, či nějaké onemocnění mozku.

Jelikož Daniel svět a lidskou mysl vnímá trochu jinak – na jedné straně pro něj nejsou nezvyklé halucinace a iracionální chování, na straně druhé ale až neuvěřitelně rozumí lidské mysli a zná lidské chování, vždy vidí za povrch věcí a neuniknou mu tudíž náznaky, které by normální lidé přehlédli. Uvědomit si tyto skutečnosti, které pomohu případy vyřešit, Danielovi často pomáhají jeho halucinace, které jsou ve většině případů vtipně pojaté a jejich hlášky si nechcete nechat ujít. Danielovou nejčastější halucinací, alespoň v první řadě je Natalie Vincent (Kelly Rowan) o níž si Daniel myslí, že byla jeho láskou na studiích.

Seriál je fascinujícím pohledem do zcela nového a neprobádaného světa. Každý díl je proložen fascinujícím shrnutím dané poruchy či nemoci, které se epizoda týkala. Úžasné výkony, které zde Erick McCormack podává, právem získaly seriálu tři řady, po kterých byl bohužel seriál ukončen.

Nejste si stále jisti, že Perception je ten pravý seriál pro vás? Pak se nechte přesvědčit následující upoutávkou.

Thumbnail Play icon