Určitě jste si všimli, že písničky, se kterými se v epizodách setkáváme, nejsou zrovna hity z předních příček hitparád, ale rozhodně mají své kouzlo a k daným momentům děje se hodí. Proto si je společně trošku připomeneme. Byla by škoda opomenout práci těch, kteří je s úžasným citem vybírají.
Už je to nějaký ten pátek, co seriál začal, a tak si určitě, stejně jako já, lépe pamatujete písničky z posledních epizod. Proto jsem se rozhodla, že postupně projdeme všechny díly a vezmeme to netradičně od konce.
Ve finále na nás žádný úžasný song nečekal, proto začneme u 22. dílu, No Good Deed. Zjistit, která písnička dokresluje scénu, kdy Reese zachraňuje Henryho Pecka, není až tak obtížné a pro skalní fanoušky Davida Bowieho je to naprostá hračka. Samozřejmě se jedná o písničku Im Afraid Of Americans.
Davida Bowieho určitě nemusím nijak zvlášť představovat, protože tohoto britského umělce, který na hudební scéně působí už od počátku 60. let, každý z nás nějakým způsobem zaznamenal.V epizodě Many Happy Returns jsme odhalili velice důležitou část Reesovy minulosti a právě na konci, kdy se Carterové dostane do rukou Johnův spis, slyšíme první tóny skladby Revenge v provedení Danger Mouse & Sparklehorse, která nás provází v podstatě až do konce.
Posuneme se k další písničce a tím se dostáváme k epizodě Matsya Nyaya. Flashbacky nám opět odkryly část Johnovy minulosti. Tentokrát jsme byli svědky toho, jaké praktiky panovaly u CIA. Ve chvíli, kdy Reese sbíral odvahu, aby zastřelil svou partnerku, a kdy ona ani na moment nezaváhala a Johna zranila, ozývá se v pozadí písnička Lonely Soul britské formace Unkle.
Kapelu Unkle (nebo také U.N.K.L.E.) založili v roce 1994 spolužáci James Lavelle a Tim Goldsworthy. Jejich styl je oficiálně označovaný jako trip-hop. Ke skupině patří i producent DJ Shadow. Písnička je z alba Psyence Fiction, které vyšlo v roce 1998.A protože je písniček opravdu hodně, budu vám je servírovat hezky po částech. Poslední díl, na který se dnes zaměříme, bude mafiánská epizoda Flesh and Blood. Všichni jste určitě zajásali, když se znovu objevil náš oblíbený padouch Elias. Už z dřívějších částí ale víme, co udělá Reese, když si někdo ošklivě zahrává s dětmi. A co teprve tehdy, když se jedná o syna detektiva Carterové? Přestřelka a bitka ve skladu měla svižné tempo stejně jako písnička, která zněla v pozadí. Tvůrci opět sáhli po skladbě Unkle. Jde o písničku Burn My Shadow, na které se podílel i britský zpěvák Ian Astbury.
Ian Astbury je anglický rockový zpěvák a textař. Svou hudební kariéru odstartoval v roce 1981, se skupinou Southern Death Cult, ze které se časem stala kapela The Cult, kde působí dodnes. Spolupracoval s mnoha hudebníky a skupinami, dokonce nahradil i Jima Morrisona, když se zbývajícími členy The Doors založili novou formaci The Doors of the 21st Century, kterou později přejmenovali na Riders On the Storm.Všichni si jistě vybavíte scénu, kdy na konci Eliasovi snímají otisky prstů a fotí ho do registru. V pozadí je slyšet krásná, francouzsky zpívaná písnička, kterou měla ve svém repertoáru Nina Simone a jmenuje se Ne Me Quitte Pas, což znamená Neopouštěj mě.
Nina Simone byla americká zpěvačka, skladatelka, pianistka a bojovnice za občanská práva. Věnovala se převážně jazzové hudbě, ale v jejích skladbách najdeme i blues, soul, folk, R&B, gospel nebo i pop. Během života trávila čas střídavě v Americe a na Barbadosu, poté žila nějakou dobu v Nizozemí a ve Švýcarsku, a v roce 1992 se natrvalo usadila ve Francii, kde také 21. dubna 2003 ve věku 70 let zemřela.Doufám, že vás první přehled písniček z Person of Interest zaujal, a že si najdete chvilku i na další pokračování. Sedí podle vás písničky k daným scénám, nebo se tvůrcům výběr příliš nepovedl? Která z nich se vám líbí nejvíc?
http://www.youtube.com/watch?…
Taky moc pěkná … z 16. epizody myslím.
Revenge vede ;) díky za ten přehled!