Preacher dostal zelenou, první série potvrzena!

Preacher dostal zelenou, první série potvrzena!

10.9.2015 12:12


AMC dnes ráno potvrdila první sérii Preachera, kolik bude mít dílů, kdy by se mohla dostat na obrazovky a jak vypadá první plakát se dozvíte uvnitř článku.

Americká kabelová stanice AMC dnes brzy ráno, po dlouhém čekání, potvrdila první sérii komiksové adaptace z pera Gartha Ennise a Stevena Dillona s názvem Preacher, zdá se tak, že smůla, která Kazatele provázela od konce devadesátých let, je tak konečně za námi. Na svém twitterovém účtu to již včera večer oznámil i Seth Rogen, který nás nezapomněl naladit stylovým plakátem, jak jinak, než s Annvilleským kostelem.

Preacher vypráví příběh mladého, texaského kazatele Jesseho Custera (Dominic Cooper), kterého posedla entita Genesis, jež mu propůjčuje zvláštní schopnosti. Společně se svojí bývalou přítelkyní Tulip (Ruth Negga) a irským upírem Cassidym (Joseph Gilgun) se vydává na cestu, při které doslova hledá Boha.

První série bude mít 10 epizod se stopáží jedné hodiny, premiéra se plánuje na polovinu roku 2016. Nejspíše se tak Preachera dočkáme již v květnu. Pilotní epizodu režírovali sami producenti seriálu Seth Rogen a Evan Goldberg, za showrunera seriálu byl označen Sam Catlin (Breaking Bad). Joel Stillerman, prezident původních seriálů, vývojář AMC a SundanceTV o Kazateli:

Preacher Gartha Ennise je především o skvělých postavách – něco, co hledáme ve všech našich seriálech. Fakt, že Preacher je také temně zábavný, má nadpřirozené prvky a bere nás na úžasné dobrodružství je jen třešnička na dortu. Úžasně kreativní tým za tímhle seriálem – veden Sethem Rogenem, Evanem Goldbergem, Samem Catlinem a Nealem Moritzem – vytvořil pilotní epizodu, která nás kompletně odrovnala a víme, že celá série překvapí a potěší fanoušky komiksu a chytne diváky skvělých seriálů kdekoliv.

FOTO: Vertigo


Jít na Preacher | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!