Predátor 2

Predátor 2Dějová linie pokračování je v podstatě postavěna na šabloně, kterou vytvořil první díl. Jen skutečnou džungli nahradila džungle zosobněná – do zběsilé války gangů v LA zasahuje nezvaný lovec z vesmíru. Vycvičeného vojáka tentokrát nahradil drsný policajt.

Los Angeles 1997. Mocné zločinecké gangy si v horkem nasáklých ulicích vyřizují účty. Policie je v menšině a často pravidelným bitvám jen přihlíží, či vyšle několik mužů. Výbuchy, přestřelky, několik mrtvých, to je pravidelný itenerář televizního zpravodajství. Uprostřed jedné z podobným pouličních bitev se gang opevní v domě, když ale policie po chvíli pronikne dovnitř, nalezne jen mrtvá a zohavená těla, bez známek zásahu dalších pachatelů.

Detektiv Harrigan ví jak v podobném marastu chodit. Představuje jednu z nejtvrdších sil v jednom z nejvytíženějších okrsků LA, nemá rád předpisy a vychloubačné nováčky. Spolu se svým parťákem Dannym se na vlastní pěst pouští do vyšetřování záhadných smrtí členů gangů v domě, ačkoli mu to jeho kapitán zakazuje pod výhružkami ze strany FBI, které v čele s agentem Peterem Keysem nad případem až příliš rychle převzalo vedení.

Když dojde k podobně nevysvětlitelnému masakru za několik dní a mezi obětmi jsou opět členové soupeřících gangů, Harrigan se snaží protlačit na místo vyšetřování za každou cenu. Danny se vydává v noci na vlastní pěst pro záhadný předmět, který byl na místě nalezen, ale je zabit neznámo kým. Předmět se ale přeci jen dostane do rukou Harrigana, jež ho podrobí důkladné expertíze označující jeho původ za „neznámý“.

Protože nemá žádnou stopu a chce za každou cenu pomstít smrt svého parťáka, pověsí se spolu s kolegy Leonou a Lambertem na paty Keyesovi snažící se odhalit smysl jeho pátrání. Ten se svým technicky špičkově vybaveným týmem ale operuje velice utajeně. Když se nepodaří Harriganovi získat ani informace od místního guru a na hřbitově je svědkem podivného přeludu, vypadá to, že se dostal do slepé uličky.

Náhoda mu ale přihraje pod nos opět Keyesův tým. Sám se vydává na místo (jatka), kde Keyes operuje, zatímco Lambert a Leona cestují z jiné akce metrem. Během jízdy ale dochází nejdříve k bitvě mezi pouličními zloději a následně také setkání s pachatelem všech vražd – predátorem. Ten zmasakruje několik cestujících, zabije Lamberta, ale Leonu,díky jejímu těhotenství ušetří.

Harrigan je na jatkách odhalen a polapen Keyesovým týmem. Ten mu konečně ukazuje, co je zač tajemný vrah včetně systému maskování a způsobu, jak ho odhalili. V tepelně izolovaných kombinézách se tým vydává do jatek, aby predátora polapili a získali od něj jeho znalosti zbraně. Harrigan zůstává sám v operačním voze, odkud sleduje, jak Keyes a jeho tým se neúspěšně pokusí o polapení a většina týmů je predátorem zabita.

Harrigan se rozhodne jednat na vlastní pěst a vydává se na souboj s predátorem. Ten díky předchozím zásahům přišel o některé své zbraně (maskování, střely se zaměřovačem) a souboj se tak stává vyrovnanějším. Harrigan pronásleduje již zraněného predátora přes několik bloků až do útrob jednoho domu, kde je ukryta jeho mimozemská loď. V jejich prostorách dochází k závěrečné konfrontaci a Harrigan vyhrává.

Jen co ale pomocí predátorovy zbraně zabije svého soupeře, objevují se v okolí další predátoři. Nechávají ale Harrigana žít a uznávají jeho vítězství. Harrigan prchá z lodi, která startuje do vesmíru. Tuší, že toto setkání predátorů s lidmi nebylo zdaleka poslední…Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře