Edňáci hodnotí snímek Predátor: Evoluce

Edňáci hodnotí snímek Predátor: Evoluce

14.9.2018 18:36


Nový Predátor měl včera oficiální českou premiéru. Na různých filmových webech sbírá rozporuplná hodnocení a je mnohdy kritizován. Přečtěte si vyjádření našich redaktorů, abyste věděli, co si o snímku myslí oni a jak se jim líbil.


@DarthRevan

Když jsem si hned v první minutě říkal, že tak špatné CGI jsem v blockbusteru dlouho neviděl, dal se čekat absolutní průser. Ovšem film plynul parádně a vůbec se nebral vážně, což pomohlo k dosažení jakési esence béčkovosti, jež tentokráte pomohla ke zvýšení kvality. Jestli se jednička mohla opřít o Arnolda, dvojka o Glovera a trojka o Brodyho, tento sequelBoyda Holbrooka. Vynikající herec záporných rolí (vzpomeňme na Logana) si tady střihl vynikajícího (anti)hrdinu a pokud půjde takovýmito mílovými kroky dál, může v akčním žánru dojít dost daleko. Skvěle jej doplňovali i ostatní herci, z nichž musíme zmínit Thomase Janea, Olivii Munn a hlavně benjamínka Jacoba Tremblayho. Když se poprvé objevily zprávy, že bude hrát jednu z hlavních rolí dítě, dost mě to vyděsilo. Opak je ale pravdou a Rory byl příjemným zpestřením a stejně jako ostatní i on se skvěle účastnil parádní erkové řežby. Pokud vám už lezou krkem trapné PG-13 filmy omezující sprosté hlášky, krev a nahotu, mazejte do kina na nového Predátora, kde je utržených údů, fuckování i letmé nahoty stále dost. Lovu zdar!

90%


@Lucifrid

Co je nový Predátor? Čistokrevná zábava! Tolik vtípků jsem nečekala, i když jsem doufala, že se film nebude brát moc vážně. Dopadlo to dobře, snímek se nebere vážně vůbec. Jedna hláška střídá druhou, Olivia Munn je opět skvělá a konečně dostala víc prostoru, tak snad na sebe upozorní ještě víc a dočká se větších a třeba rovnou i hlavních rolí v zajímavějších kouscích. Skvěle obsazená parta pošuků vám pořádně počechrá bránici. Nejvíc zde vyčnívá jako vždy výborný Thomas Jane, ale slabým článkem není nikdo z těchhle bláznů. No, možná tak představitel hlavní role Boyd Holbrook, který je sice fajn, ale ostatní ho prostě o chlup převyšují. Co dál? Jasně, není to syrové ve stylu jedničky, lítají tu kusy těl stylem, že se smějete, ale tak pokračování se netočí kvůli tomu, aby přinesla to samé, ale aby přišla s nějakou inovací. Tady holt přišla inovace jiným směrem, než si přáli fanoušci, ale já nemůžu říct, že by mi to vadilo. Dostala jsem parádní akčně-komediální výplach, u něhož jsem se bezvadně pobavila a to je hlavní.

90 %

Nový Predátor prostě baví. Foto: 20th Century FOX

@Hurley

20th Century Fox kapitalizují úspěch Deadpoola a snaží se s Predátorem rozjet další komiksový sdílený vesmír. Jelikož ale všechny sprosté vtípky napsal Shane Black, tak nějak to prostě funguje. Někteří ortodoxní fandové si tenhle film sice možná vyloží jako znásilnění své oblíbené série (podobně, jak se to vloni skloňovalo u Star Wars), pořád se ale bavíme o premise, která se nám posledních 30 let omílá pořád dokola. Takže kdybych si měl vybrat mezi parodií Shanea Blacka a dalším korporátním crossoverem s vetřelci, mám v tom docela jasno.

70%


Jít na Predator | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!