Yautja - Lodě

Yautja - Lodě

25.1.2005 0:00


Civilizace Yautja je velice vyspělá, není se proto čemu divit, že vedle zbraní disponují i mimořádně pokročilou technikou vesmírných lodí. Cestování na dlouhou vzdálenost, maximum scanů a radarů či ochranný štít, to je standardní výbava všech jejich lodí.

STANDARDNÍ VÝBAVA

TYPY LODÍ

Mand´aca

Transportní loď je klasickým meziplanetárním cestovním prostředkem. Díky svým nemalým rozměrům není primárně určena pro přistávání na povrchu planety, ale v případě větších výsadků může být použita i pro cestu z orbitu na povrch. Klany lovců si přizpůsobují loď určitými unikátními detaily podle svého a s každou další generací se loď stává výjimečnější. Interiér plavidla respektuje zvyklosti klanu a je rozdělen do několika sekcí podle postavení ve společnosti. Čím výše je člen výše, tím obývá vyšší palubu. Ti nejzdatnější a nejvýznamnější mají právo si postavit vlastní loď.

Ner´uda

Standardní loď určena pro rychlý výsadek jednotlivce. Není určena pro meziplanetární cesty, nedisponuje takovými zdroji ani technickými parametry, dokáže však svého pasažéra bez problémů dopravit na povrch planety či zpět na loď kotvící na orbitu. Výsadková loď obsahuje také zásoby pro lovce a samozřejmě i prostor na jeho případné trofeje.

Jag´d´ja atoll

Mateřská loď sloužící v podstatě jako mobilní základna. Není určena pro rychlý meziplanetární transport či pro válečný střet s jinou civilizací, slouží především jako doky a dočasné ubytování pro určité množství transportních lodí. Matka všech plavidel opět respektuje rozdělení dle kast, zde samozřejmě v mnohonásobně větším měřítku, kapacitně dokáže v jednu chvíli pojmout až 500 pasažérů. Vedle klasické sociální vybavenosti obsahuje i zbrojírnu, prostory pro výcvik bojů či pro vzájemné pobavení.Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře